Başmuallim Demiray: “Ambulansın seçkin devir geçiş hakkı var”

Müdür Demiray: “Ambulansın herhangi bir ant geçiş hakkı var”

Tatvan’da “Ivedili Keyif Hizmetleri Haftası” kutlandı

BİTLİS – Bitlis’in Tatvan ilçesindeki bir aksata merkezinde “Müstacel Keyif Hizmetleri Haftası” dolayısıyla değişik etkinlikler yapıldı.

“Evgin Sağlık Hizmetleri Haftası” nedeniyle okullarda düzenlenen eğitim ve bilgilendirme programlarının arkası sıra Bitlis İl Afiyet Müdürlüğü aracılığıyla Tatvan’daki benzeri ahzüita merkezinde vatandaşlara yönelik bilgilendirme ve eğitim etkinliği düzenlendi. Etkinlikte ilk ve ivedili müzaheret vatandaşlara kılgısal namına gösterilirken, aynı zamanda 112 evgin ve ambulanslara posta verilmesinin önemiyle ait brifing broşürleri dağıtıldı.

Programda konuşan Bitlis İl Esenlik Müdürü Dr. E. Kübra Müslüman Demiray, 1-7 Aralık Acil Afiyet Hizmetleri Haftası sebebiyle AVM’de sergilik açtıklarını belirterek, “Buraya sergilik açmamızın sebeplerinden tıpkısı tanesi, özellikle hastane öncesi evgin yardımın önemi, Ulusal Medikal Istirdat Ekibinin tanıtılması, etken tıpkı şekilde müstacel yardımda sıhhatli kalımın arttırılması, ambulansın herhangi bir ant intikal üstünlüğünün bölüt anlatılmasıdır. Bu bağlamda tekrar söylediğim üzere keyif çalışanlarımızın 112 Ivedi Sağlık Hizmetleri Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Share: