Batman hars tekellüm haberi… Yeşilçam’ın çevrimli ismi Hayal Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

Yeşilçam’ın usta ismi Hayal Koçyiğit Batman’da sevenleri ile buluştu

BATMAN – Batman Valiliği ve Batman Belediyesi hisse senedi birliğiyle bu yıl 5.’si planlı mektup etkinlikleri çerçevesinde Yeşilçam sinemasının idareci ismi Hülya Koçyiğit, sinema ve kitapseverlerle buluştu.

Batman Ilbay Yardımcısı ve Batman Şehremaneti Komutan yardımcısı Metin Yavuz Sinema yıldızı Koçyiğit’i çiçeklerle karşıladı. Yeşilçam sineması emekçilerinden Hülya Koçyiğit, gerçekleşen görüşme birlikte okurlarla tıpkısı araya geldi. Koçyiğit, yaptığı konuşmada, Batman’a evvel gelişinin olmadığını, elan evvel gelip gördüğü şehrin edebiyata, kültüre ve sanata ilgi göstermesinin kendisini haddinden fazla haddinden fazla mutlu ettiğini söyledi.

Türk sinemasının halkla bütünleştiğine belen eden Koçyiğit, insanların sevgisini adalet edebilmek için haddinden fazla çalıştığını anlattı. Koçyiğit, “Batman Valiliği ve Batman Belediyesinin hazırladığı 5 yıldır devam fail betik fuarına seve seve geldim. Burada gördüğüm sevgiyi, ilgiyi alelade beni çokça bahtiyar etti ve çok duygulandırdı” dedi.

“Bu büyüklüğünde gencin mektup sevgisinin olması, sinema sevgisinin olması beni çokça duygulandırdı” diyen Koçyiğit, “Öylesine tıpkı cennet ülkemiz var ki, doğusu, güneyi, kuzeyi ayırt etmez. her bir yöresi tıpkısı birinden domuzuna. Benim geçmiş aksiyon değil Batman’a. Elan geçmiş Siirt, Batman, Mardin, Van, Türkiye’nin değme yerine gitmiş gezmiş insanım. Nedeniyle gençlerin özelikle darülfünun gençlerin ülkenin her bir köşesini gezmesini kaynak ediyorum. Gezerek, görerek haddinden fazla henüz aşkın düşün sahibi olacaksınız bu domuzuna ülkemizde. Onlarla alay malay inandırmak gerçekten çok güzeldi, sunturlu bire bir sürprizdi. Rastgele birine teşekkürname ediyorum. Bu kadar içtenlikle ilgili gösterdikleri amacıyla çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

Share: