Batman vukuf… Batman’da 5. Tezkere fuarı açılışı gerçekleştirildi

Batman’dahi 5. Tezkere fuarı açılışı gerçekleştirildi

BATMAN – Yüzlerce katalog, edip, şair ve ünlü ismi buluşturan 5. Batman Betik Fuarının açılışını Ilbay Ekrem Canalp ve beraberindeki tören düzeni ile gelişigüzel yaptı. Il binası uğrunda gerçekleştirilen açılışta Vali Canalp’ın beraberinde binlerce pusula ve edip saha aldı.

5. Batman Tezkere Fuarının açılışını yapan Vali Ekrem Canalp, açılıştan sonra bir tane bir tane stantları dolaşarak yazar ve şairlerin kitaplarının yer aldığı ahşap bölmelerdeki kitapları inceleyip, sohbet etti. Küşat konuşmasını gerçekleştiren Vali Canalp, Batman’birlikte Batmanlıların tezkere okumayı çok sevdiğini meni ederek bu etkinliği gerçekleştirdiklerini tabir etti.

Vali Canalp, “Batmanlıların bu aşkına, bu şevkine yer bol şekilde cevap yöneltmek üzere bu yılda tezkere fuarımızı yeryüzü renkli şekilde yapmaya çalıştık. Buraya mevrut haddinden fazla muhterem işaret evlerimiz. Haddinden Fazla tırsmak derece yazarlarımız çabucak kitaplarını imzalamaya gelmiyorlar. Gençlerimize ve çocuklarımıza tıpkısı ahit üstelik birer anlayış bahşetmeye üstelik geliyorlar. Nedeniyle onlardan faydamızda arz maksimum seviyede gerçekleşmiş olacak. Bu etkiyi artırabilmek için ilçelerimizden ücretsiz otobüs severleri düzenledik. 200 bin öğrencimize çağrılık ulaştırdık” dedi.

“1 milyon 200 bin teklik mektup üzüntü verdik”

Batman 4. Mektup fuarında geçen sene öğrencilere 800 bin TL’lik hediye sıkıntı verdiklerini anımsatan Vali Canalp, bu sene birlikte öğrencilere 1 milyon 200 bin TL’lik kitap ihsan çekini verdiklerini aktardı.

Vali Canalp, “Onların kitapla olan aşklarını henüz da pekiştirmeye çalışacağız. Apayrı bir husus elan yapacağız. Gençlerimiz şişko alanlarda çalışmayı okumayı, ders çalışmayı seviyorlar. Bunun içre kütüphaneleri yaz aylarında hele okulların dinlence olduğu zamanlarda karışma genişlik maksimum düzeyde kullandıklarını gördüğümüz içindir ki öğrencilerimizin bu şekilde ibret çalışabilecekleri ve kitap okuyabilecekleri mekanların kapasitesini üstelik yüzde 42 oranında artıracak olan ayrımsız projeyi üstelik hayata geçirmiş durumdayız. Buradan sizinle çokça azrail benzeri hikmet tesahup etmek istiyorum. Burada nida etmiş olduğumuz yayın evlerinin bizlerle buluşturdukları kitapların hep sayfa sayısı 5 milyon sayı. Nedeniyle Batmanlılara 5 milyon sayfalık aynı mantalite açılmış oluyor. Tığ birlikte diyoruz kim bire bir sayfada siz açın ve bu fuarı siz birlikte şereflendirin” şeklinde konuştu.

Share: