Batman’da terör örgütünce katledilen 9 birey anıldı

Batman’ın Kozluk ilçesinde 30 sene önce PKK’lı teröristlerce Değirmendere Köprüsünde katledilen 9 can için ihtifal programı düzenlendi.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya bakarak, Değirmendere Köprüsü mevkisinde planlı anma programına Kaymakam Ekrem Güngör, İlçe Itimat Başmuallim Vekili Bağımsız Milletvekili Özdemir, İlçe Açıkgöz Başbuğ Vekili Üsteğmen Batıkan Atilla Cebbar, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Toygar Şengül, kat amirleri, şehit ve gazi yakınları, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ile çokça sayıda vatandaş katıldı.

Programda, istinkâf etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu, şüheda amacıyla dua edildi.

Kaymakam Güngör, bölücü yıldırı örgütünün dun emellerine duyulmak için çirkin yüzünü 30 sene evvel Değirmendere Köprüsünde tıpkı öğün henüz gösterdiğini belirtti.

Hain yıldırı örgütünün saldırısıyla 9 bigünah vatandaşın şehit edildiğini kaydeden Güngör, “Kardeşlerimiz bu köprüde esareti değil şehadeti seçmiştir. Bu köprü vatanı, bayrağı ve şahadeti baziçe ediyor. Terör ile mücadelemiz akıbet yıldırıcı süreduran ağıl getirilene kadar devam edecektir. Şehit olan kardeşlerimizin yeri mekanı cennet, makamları ulu, yerleri peygamber efendimizin yanı olsun.” dedi.

Share: