Battalgazi Kaymakamı Savar göreve başladı

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanan Erkan Savar, kullanılmamış çalışma yeri Battalgazi’de göreve başladı.

Battalgazi Kaymakamı Abdul Ayar Duran’ın Hatay Payas Kaymakamlığına atanmasıyla Malatya Battalgazi Kaymakamlığına Van Muradiye Kaymakamı Erkan Savar, akıbet kaymakamlar kararnamesi ile atanmıştı.

Aslen Bingöl’ün Güre ilçesi nüfusuna mukayyet olan Kaymakam Erkan Savar, önce ve mutedil öğrenimini Diyarbakır üstelik tamamladıktan sonra, Malatya İnönü Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden 2005 yılında çıkışlı oldu. Maliye Bakanlığı Milli Gayrimenkul Ehlivukuf Yardımcısı ve alacak müfettişliği görevlerinde bulunduktan sonra 2009 yılında yapılan Kaza sınavını kazanarak mesleğe bağlanma eden Savar, Ilçebay adaylığı süresince muhtelif mülk ve ilçelerde fariza aldı. Savar, ayrımsız yıl müddet ile İngiltere’de açkı eğitimi aldı. 2013 -2016 yıllarında Çankırı’nın Korgun ilçesinde, 2016-2018 yılları ortada Malatya’nın Pütürge ilçesinde, 2018- 2019 yılları arasında Siirt’in Tillo ilçesinde, 2019-2022 yılları beyninde Van Muradiye ilçesinde fariza eden Savar, Cumhurbaşkanlığının 11 Ağustos 2022 tarihli tayin kararı ile Malatya’nın Battalgazi ilçesi Kaymakamlığına atanmıştı. – MALATYA

Share: