Bayburt Üniversitesi Kütüphanesi kapılarını depremzede öğrencilere açtı

Bayburt Üniversitesi kütüphanesi, depremden etkilenen facia bölgesinden boşaltma edilerek Bayburt’a gelen öğrencilerin akıllıca koşullarda eğitimlerine devam edebilmesi için eksiksiz imkanlarıyla seferber edildi. Öğrenciler, ibret çalışma ve kaynak tezkere temini imkanlarının beraberinde kitabevi binasındaki kamu etkinliklere katılarak sosyalleşebilecek.

Depremin yaralarını vira etmek için seferber olan yekpare izzet kurumları, hususi kurumlar ve vatandaşların mevcut imkanların paylaşımına yönelik kendisine başlattıkları kenetlenme hareketinin parçası olan Bayburt Üniversitesi, Bayburt’a gelen depremzede öğrencilerin sürdürülebilir eğitimleri amacıyla mukteza altyapı desteğini ilk günden bu yana kıvrak sunuyor. Bölgeye aktarılan insani yardımlar, istirdat çalışmalarındaki gönüllü ekipler, konaklamaya açılan barınma alanları ve henüz birçok kategoride teavün halkasına karışma olan Bayburt Üniversitesinde misafirhane ve KYK yurtlarında konaklayan depremzede ailelerin çocuklarının terbiye sürecinden düşüncesiz kalmaması adına umum imkanlar kullanıma sunulurken, özellikle kitabevi ve dijital altyapı hizmetlerine balaban hisse düşüyor. Bu süreçte bütün depremzede öğrencilerin kullanımına açılan kütüphanenin beraberinde, bilgisayar laboratuvarları, fiber genel ağ altyapısı ve yetişek danışmanları da deli dolu yerine hizmet veriyor.

Bayburt Üniversitesinin eğitimi merkeze düz değerlerinin öncelikle nitelik ve sürdürülebilirlik olduğuna ilgi çekici Rektör Prof. Dr. Bahtiyar Türkmen, “Parçalanmamış kurumlar, insanlar ve sivil cemiyet kuruluşlarının kapasitelerinin ötesinde güç sarf ettiği bu dayanışma eskiden, Üniversitemizin imkanlarındaki uyarlanabilir kül kaynakları kapasite üstü benzeri performansla depremzede kardeşlerimizin kullanımına açtık. Eğitimin seçkin kademesinin sürdürülebilirliği üzere akıllıca koşulları sağlayarak depremzede öğrencilerimizin süreçlere erişiminin kesilmemesi amacıyla kurumsal adaptasyon gerçekleştirdik. Bugün yüzlerce depremzede misafirimiz, sayısal ve basılı kaynaklarla eğitim sürecini bitmeme ettirirken, Üniversitemizin içtimai dokusu ile bütünleşebilecek ve bekâr hissetmeyecek. Bulunan öz-kaynaklarımızın henüz eli nimetli kâr üretmesi için kül kurumsal çalışmaları ve senaryoları danışma ediyoruz. Daha aşkın hizmeti ve telafi edici katkıyı sunmaya devam edeceğiz.” dedi. – BAYBURT

Share: