Bayburt’ta çiftçilere ekipman dağıtıldı

Küçükbaş hayvancılığı yükseltmek, yerli ırk kucak yetiştiriciliğini yükseltmek, yaygınlaştırmak, koyunculuğun zir yapısının geliştirilerek kırsalda faal vatandaşların avlu standartlarını yükseltmek amacıyla hazırlanan projeler çerçevesinde kullanılmamış uran sitesinde çiftçilere takım dağıtımı yapıldı.

Ekipman dağıtım törenine Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, DOKAP Komutan Yardımcısı Şeref Demir, Ekincilik ve Orman İl Müdürü Selami Ersen, Kültür Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, departman temsilcileri ve çiftçiler katıldı.

Vali Epcim, hayvancılık noktasında Bayburt’un heybetli bir birikime erbap olduğunu kaydetti.

Epcim, bu çerçevede koyunculuğun geliştirilmesi ilkin görünmek için yüce çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatarak, “4 nüsha işlek koyun banyoluğu, 4 nüsha kırkım makinesi, 1 skor bileme makinesi ve 105 litre foksim çalışkan maddeli ektoparaziter reçete alımı yapılarak çiftçilerimizin hizmetine sunuldu. Bunun yanında 35 üreticimize 35 nüsha otağ tipi koyun ağılı ve 27 üreticimize 27 nüsha gezici çoban evi dağıtımı ve 148 üreticimize 691 sayı maden kucak yemliği dağıtımı yapıldı. Yapılan projeler ile 3 milyon 742 bin yatırım mamul oldu” dedi.

Konuşmaların arkası sıra Ilbay Epcim ile tören düzeni mensuplarınca çiftçilere takım dağıtımı gerçekleştirildi. – BAYBURT

Share: