BAYBURT’TA DEPREMZEDE AYRINTILAR CİRİT YARIŞI İZLEDİ, ATLARA BİNDİ

KAHRAMANMARAŞ merkezli 11 ilde tahripkâr etkiye sebep olan depremler sonrası Bayburt’a gelen aileler ve çocukları amacıyla cirit müsabakası birleştirme edildi. Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü ve Bayburt Belediyesi’nce Bayburt Atlı Spor Kulübü’nde planlı organizasyonda aileler, cirit oyunu yarışlarını izledi. Coşkulu geçen müsabakaları izleyen dallar, yarış sonrasında birlikte ata binerek sevinçli antlaşma geçirdi. Değişik şehirlerden gelen depremzedelere etkinlik sonrasında Bayburt’un yerel lezzetlerinden kavurmalı kavut çorbası ağırlama edildi.

Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci, kente gelen depremzedeleri yeryüzü bol şekilde ağırlamaya çalıştıklarını söyleyerek, organizasyonda vadi alıp çocukların yüzünü güldüren kulüplere üstelik teşekkürname etti.

‘CİRİT SPORUNU ÇOK SEVDİM’

Depremin vurduğu Gaziantep’ten ailesiyle birlikte Bayburt’a gelip etkinlikleri izleyen Ethem Bahir dahi (11) beygir binerek keyifli mesafe geçirdiğini belirtti. Bahir, ‘Cirit Oyunu sporunu çokça sevdim. Herkese başvuru ederim’ diyerek konuştu. Cirit yarışlarını izleyen Şerife Ahsen Bülbül (12) ise, bu sporu çok beğendiğini, ata binerek da haddinden fazla eğlendiğini söyledi.

Share: