Bayburt’ta lastikçilerden ‘kar yağmadan kış lastiği taktırın’ çağrısı

Erdemli kesimleri karla kaplanan ve gelgel sıcaklığı şeb sıfırın altına düşen Bayburt’ta lastikçiler sürücülere ‘kar yağmadan şita lastiği taktırın’ çağrısında bulundu.

Lastikçiler, hem yollardaki belirsiz buzlanma hem de kar yağdığında lastikçilerde oluşacak kükremek dolayısıyla sürücülerin, kent merkezlerine kar yağışını beklemeden araçlarına kışlık lastik taktırmalarını istedi.

Oto korse ve rot balans ustası, korse değişimi için kar yağışını beklemenin akıllıca olmadığını belirterek, “Çıktı kış geldi, efdal kesimler karla kaplandı. Kent merkezinde kar yağışı aktif olmadan kar lastiklerinin takılması doğru olacaktır.” dedi.

Lastikçilerde kimi vakit kar lastiği değişimi üzere bahir yaşadıklarını rapor eden oto sargaç ve rot balans ustası, kış lastiği mesailerinin başladığını aktardı.

Kar yağışıyla lastikçilerde oluşacak yoğunluğun üstelik önüne teslim etmek için kar lastiği değişiminin önceden yapılmasını başvuru eden uz, “Esmer tedariksiz yakalanınca trafik kazaları oluyor. Kar yağışını beklemeden lastikler değiştirilmeli. Araçlarda yağ, antifriz, filtre ve akümülatör üzere kışlık bakımlar birlikte yapılmalı.” diye niteleyerek konuştu.

Lastik değişimine mevrut vatandaş Murat Bumin ise “Kışa tedariksiz yakalanmamak amacıyla otomobile kışlık bakım ve korse değişimi yaptık. Vatandaşlar kar yağmadan dil lastiklerini değiştirip kışlık bakımları yaptırmalı.” ifadelerini kullandı. – BAYBURT

Share: