Bayburt’ta yetiştiricilere 691 kucak yemliği dağıtıldı

Bayburt’ta küçükbaş hayvan yetiştiren 148 kişiye yüzdelik 70 hibeyle 691 mızrap koyun yemliği verildi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğünün keçi ve koyun yetiştiricilerinin standartlarının yükseltilmesi amacıyla hazırladığı, Şark Karadeniz Projesi Toprak Kalkınma İdaresi Başkanlığının (DOKAP) desteğiyle alınan uyuşturucu kucak yemlikleri, üreticilere dağıtıldı.

Vali Cüneyt Epcim, yemliklerin besicilere verilmesi üzere Ekincilik ve Orman Müdürlüğünde düzenlenen törende, Bayburt’a DOKAP tarafından çok cesim destekler verildiğini söyledi.

Bu sene 3 projede toplamda 4 milyon lira desteği kente kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını tamlayan Epcim, “Etkin Kucak banyoluğu, kırkım makinesi projesi hep 562 bin liralık, oba tipi kucak zehirli mecmu 2 milyon değerinde, esasen bugün dağıtımını yaptığımız koyun yemliğinin proje bedeli bile 1 milyon 260 bin teklik, yani toplamda 4 milyon liraya mail bir bindi sağlandı. Çok eke katkıyı Bayburt tarımına, çiftçisine hediye etmiş oluyoruz. Desteklerinden belde özellikle Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanımız Mustafa Varank’a, DOKAP başkanımıza ve emeği geçen İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğümüz ekiplerine teşekkürname ediyorum.” diye konuştu.

Epcim, üreticilerin temas ahit vurmak istediklerini vurgulayarak, oran desteklerinin en üst noktaya çıktığı benzeri yıl yaşandığını rapor etti.

Törene, İl Ekincilik ve Orman Müdürü Selami Ersen, DOKAP Komutan Yardımcısı Şeref Çipo, AK Tümen İl Başkanı Hacı Ulu Çelik, Tarım Odası Başkanı Abuzer Yıldırımtepe ile yetiştiriciler katıldı.

Share: