Bayburt’ta zihayat babasız çocukların ihtiyaçları karşılanıyor

Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Yiğit ve beraberindeki üyeleri, Vali Cüneyt Epcim’i ziyaret etti.

Bayburt Eğitim Bilimi Ekin ve Bakım Vakfı öncülüğünde gelişigüzel sene yapılan proje ile Bayburt’ta hareketli yetim çocukların eksiksiz ihtiyaçları karşılanıyor. Yaklaşık 350 yetimin bulunduğu kentte, planlı çalışmalarla belirlenen ayrıntılar Bayburt Vakfı yoluyla ayakkabı giysi ve diğer ihtiyaçları giderildi. Bayburt Valiliği öncülüğünde Beklenti Derneği aracılığı ile dağıtılan yardımlarla kentte yetimler özellikle almak için bir nice yardıma eksikli ailenin ihtiyaçları gideriliyor.

Her yıl kestirmece 1000 darülfünun öğrencisi ve 150 koruyan öğrenciye burs veren finans, şehirde dönemsel azık ve kırtasiye yardımları ile hizmetlerine bitmeme ediyor.

Başkan İsrafil Alp burada yaptığı açıklamada, “Kahramanlar diyarı yiğitler otağı şehrimizde hizmetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Valimiz Cüneyt Epcim’e bakir projelerimiz ile müteallik lokma yaptık. Bayburt Vakfı yedisinden yetmişine Bayburt’un ve Bayburtlunun sabah akşam emrinde olacak. ” diye konuştu.

Ilbay Cüneyt Epcim ise, “Kadim şehrimize daim yapılan yardımlar ve çalışmalardan çevre memnuniyetimi iletiyor, Bayburt Vakfı Başkanı İsrafil Kahraman ve Mangır Divan üyelerine teşekkürname ediyorum.” dedi. – BAYBURT

Share: