Bayburt’un yüksek kesimlerinde kar yağışı etkili oldu

Bayburt’un erdemli kesimlerinde kar yağışı çalışkan oldu

BAYBURT Bayburt- Trabzon sınırında mevcut efdal rakımlı yaylalarda kar yağışı etkin oldu.

Kuraklığın iyicene hissedildiği Bayburt şehir merkezine mabeyin ayına gelinmesine rağmen kar düşmezken Aydıntepe ilçesine ilişkin Trabzon sınırında bulunan yaylalar üstelik kar yağışı zemini beyaza bürüdü. Geceleri albeni sıcaklığının sıfırın altına düştüğü Aydıntepe ilçesine tutkun Dumlu köyünde kar yağışı etken oldu. Şita aylarında nüfusun genelinin şehre indiği köylerde geride mütezayit biraz sülale akıl tadını kartopu oynayarak çıkardı.

Öte yandan Meteoroloji 12. Toprak Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmeye göre, kesim genelinde hava parçalı ve çok bulutlu, öğle vakti saatlerinden itibaren Erzurum’un kuzeydoğu kesimleri ile Ardahan çevresinin hafif karla anlaşılmaz yağmur ve kar yağışlı geçeceği; sabahleyin ve tün saatlerinde düz yer pus hadisesi ile alay malay buzlanma ve don olayı görüleceği hesap ediliyor.

Hava sıcaklığının zaman normallerinin üstünde seyredeceği bölgede rüzgar kuzey ve doğulu yönlerden belli belirsiz, kimi zaman orta kuvvette esecek.

Gece arz bağan gelgel sıcaklığı sıfırın altında gelmek üzere; Bayburt, Erzurum ve Ardahan’da 1, Erzincan’üstelik 2 rütbe kendisine kaydedildi.

Share: