Belirgin Hayat Merkezi’nde “En İyi Narkotik Polisi Ana” semineri düzenlendi

Diyarbakır’da Yenişehir Belediyesine bağlı Yıldızlı Dirim Merkezi’nde husus bağımlılığıyla mücadelede farkındalık yapmak için özel gereksinimli bireylere yönelik “Yer İyi Narkotik Polisi Asıl” semineri düzenlendi.

Seminerde, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Yazıhane Müdürlüğü, Türkiye Maden ve Metal Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Kesim Amirliğinde vazifeli eğitici rehberler lokma tatlısı yaptı.

Sunum yapan rehberler, “Benim çocuğum yapmaz” anlayışının falsolu olduğunu belirterek, proje kapsamında bu yılın 8 ayında 5 bin 760 hususi düzenlilik görevlisine, 1248 amme görevlisine ve 5 bin 66 anne oluşmak üzere toplamda 10 bin 236 kişiye bu konuda eğitim bilimi verdiklerini aktardı.

Rehberler, “UYUMA” uygulaması vasıtasıyla etiket bilgileri paylaşılmadan narkotik suçlara müteveccih bilgilendirmede bile bulundu.

Seminerin ardından Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Büro Müdürlüğü görevlilerince, konu bağımlılığının zararları ve madde bağımlılığıyla ilgili destek alınabilecek kurumlarla ait bilgilerin meydan aldığı broşürler dağıtıldı.

Share: