Beylikdüzü’nde Deneyimsizlik Merkezi ve Kitabevi Projesi

Beylikdüzü Belediyesi, Milli Savaş tarihini Beylikdüzü gençleriyle buluşturmak, Cumhuriyet’in kuruluş ruhunu keyiflendirmek ve ifade etmek için Beylikdüzü Sivas Kurultay Binası Anıtı ve 4 Eylül 1919 Deneyimsizlik Merkezi ve Kitabevi projesini ilçeye kazandırıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 4 Ilkgüz Sivas Kongresi’nin yapıldığı kongre binasının cephesi replika yöntemiyle tasarlanarak inşa edilen proje, 4 Ilkgüz’de düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

Beylikdüzü Belediyesi, Milli Mücadele ruhunu izah etmek ve keyiflendirmek amacıyla Beylikdüzü Sivas Kurultay Binası Anıtı ve 4 Ilkgüz 1919 Gençlik Merkezi ve Kütüphane projesini ilçeye kazandırıyor. Proje, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı ve Milli Savaş Dönemi’nin simgesi olan 4 Ilkgüz Sivas Kongresi’nin yapıldığı binanın cephesi replika yöntemiyle tasarlanarak nesir edildi. Fonksiyonlarıyla seçme gözyaşı grubundan vatandaşa hizmet sunacak tarz içerisinde; robotik kodlama atölyesi, sondaj merkezi, katalog, terbiye sınıfları, karı umum sanatları atölyesi, Sivas Kongresi Salonu, çokça amaçlı salon üzere alanlar saha alıyor. Kavaklı Mahallesi İbrahim Müteferrika Caddesi’nde kâin ve bin 77 metrekare alana topluluk olan bu karambol çatı, Sivas Kongresi’nin 103. yıldönümünde düzenlenecek törenle hizmete açılacak.

“4 EYLÜL RUHU, ZAMAN HAYATIN GELIŞIGÜZEL ALANINDA VERDİĞİMİZ MÜCADELEYE İLHAM OLSUN”

Beylikdüzü Şehremini Mehmet Maksat Sakat, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyetin temeli burada atıldı’ dediği 4 Eylül Sivas Kongresi’ndeki Milli Mücadele ruhunu neşelendirmek ve izah etmek amacıyla hayata geçirdiğimiz projemizi ilçemize kazandırmanın onurunu yaşıyoruz. 4 Eylül ruhu, zaman hayatın rastgele alanında verdiğimiz mücadeleye sabah yeli olsun” diye niteleyerek 4 Eylül Veriş haset saat 16.00’da gerçekleşecek küşat törenine bütün komşularını nida etti.

Share: