Bilim- Sen’den Iblağ Bakanlığı’na: Mutlak Geçerlilik Önünde Adisyon Vereceksiniz

KESK’e sınırlı Haber- Sen, Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı uğrunda yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin “çımbar” edilmesine sonuç verilmesi çağrısı yaptı. Fen-Sen Genel Başkanı Ongun Balcan, “Kendini yasalardan üstün gören, sendikal ayrımcılık işleyen, eş çalışkan, sıfır atamalara imza atıp ve gurur kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla aldırmayarak kullananlardan ahit gelince bağımsız milletvekili şiddet uğrunda hesap soracağız” dedi.

KESK’e tutkun Marifet- Sen üyelerinin, TRT Umumi Müdürlüğü önünde tahsis etmek istediği açıklamaya müsaade verilmedi. Bilim-Sen üyeleri bunun üzerine Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı uğrunda izah açmak istedi. Fakat burada birlikte eyleme polis güçleri müdahale etti.

Selen-Sen üyeleri ile polisin arasında yaşanan kısa mütemadi tartışmanın arkası sıra matbuat açıklaması yapılmasına cevaz verildi.

“Baskılar, soruşturmalar, sürgünler bizi yıldıramaz” pankartı taşınarak yapılan açıklamada, sendika üyelerinin çalıştıkları işyerlerinden eksantrik şehirdeki birimlere görevlendirilmesine tepki gösterildi. “Çımbar” namına nitelendirilen bu görevlendirmelere karşı “Baskılar, sürgünler bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.

Malumat-Sen Genel Başkanı Mutlu Balcan, fariza yeri değiştirilen üyelerini şöyle açıkladı:

“Sendikal hareketlilik tay tay arabası eski gün Genel Başkanımız ve aynı zamanda Mersin Ağacı iklim temsilciliği eden Musa Özdemir’i Kayseri’ye, Form Denetleme Kurulu Üyemiz Gezinme Apiko Karabulut’u Iğdır’a, Diyarbakır Idarehane Yönetiminden Cengiz Oluç ve Batman İl Temsilcimiz Erdal Tilen’i Kozluk ilçesine, İstanbul Bölüm Denetleme Kurulu Üyemiz Mesut Düzova’yı Şanlıurfa’ya, İstanbul’üstelik işyeri temsilcimiz Fatih Akgöl’ü Hakkari Çukurca’ya, Ankara birlikte İşyeri temsilcimiz Zevalsiz Çınar’ı Gaziantep’e yasaya celi çap olmasına karşın hareket yerlerinden ve ailelerinden kilometrelerce uzağa ve örgütlenme alanının dışına sürerek faaliyetlerini engellemeye çalışıyorlar.

Batman PTT Tevzi ve Toplama Müdürlüğünde müteharrik temel dağıtıcı; amele arkadaşlarımıza yük uygulamakta, cinsiyetçi küfürler ederek dağıtıcıların üzerine yürümekte, kavgayla, taşlama ile tevzi yaptırmaya çalışmakta, İHS’li arkadaşlara müteveccih iş güvencelerinin olmadığını, istese keyfi namına herhangi bir periyot cihetlerini değiştirebileceğini söyleyerek mobbing uygulamaktadır. Bu baskıları akseptans etmeyen arkadaşlarımız Başmüdürlüklerine şikayet dilekçesi yazarak konu ile ilişkin sormaca açılması talebinde bulunmuşlardır.”

“ÜYELERİMİZE MOBBİNG UYGULANIYOR”

“Düzenleme bulunduğumuz işyerlerindeki yöneticiler celi sendikal ayrım yapmakta üyelerimize mobbing uygulamaktadır” diyen Balcan, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı önünde de gösteri yapacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PTT emekçilerinin kayırıcı onuruna yakışan koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi üzere uğraş ettik, ediyoruz, edeceğiz. Üyelerimize yapılan hukuksuz sürgünler serencam bulana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Sürgünler vurdumduymaz alınmadığı takdirde ülkenin ciharıyek yanından yol kolları ile matbuat açıklamaları yapılarak PTT Umumi Müdürlüğü ve Iblağ Bakanlığının uğrunda kitlesel matbuat açıklaması yapacağız. PTT yönetiminin yanlışlık teşkil eden bu tutumunu kamuoyunun takdirini sunuyoruz. Kendini yasalardan üstün gören, sendikal ayrımcılık işleyen, insan kayıran, muvaffakiyetsiz atamalara imza atıp ve kurum kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla aldırmayarak kullananlardan dönme gelince mutlak egemenlik önünde adisyon soracağız.”

Share: