Bingöl haberleri: Gailesiz halterciler Avrupa Şampiyonası öncesi Nazilli’de

HALTER Genç Avrat Milli Takımı, 23 Yaş Şeş Avrupa Halter Şampiyonası öncesi Işıklı Nazilli’da kamp yapıyor. Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İlçe Spor Müdürü Çekinmezlik Eker ve Nazilli Belediyespor Basın Sözcüsü Ümit Özmen, Arnavutluk’un başkenti Tiran’üstelik 15-25 Ekim tarihleri ortada yapılacak şampiyona öncesi millileri İsabeyli Spor Salonu’nda görüşme etti. Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, ziyarette, “Milli takımımıza kamp için Nazilli’mizi tercih yazar geldiklerinden belde teşekkürname ediyoruz. Şampiyonluk öncesinde ekim ayının 14’üne kadar Nazilli’bile beraber olacağız. 15 Ilk Teşrin-25 Teşrinievvel tarihleri arasında Arnavutluk Tiran’da yapılacak olan şampiyonada milli sporcularımıza üstün başarılar diliyor. Kendilerinden birlikte şampiyonluklar ve madalyalar bekliyoruz” dedi.

Halter Kadın Milli Takımlar Başantrenörü Meliha Sarıkoca birlikte, “Nazilli’deki kampımız çok fena hâlde geçiyor. Bunun zarfında Belediye Başkanımız Kürşat Engin Özcan’a çok teşekkürname ediyoruz. Nazilli halkı adi bizleri bağrına bastı. Burada çokça mutluyuz, sporcularımız haddinden fazla mutlular alay ortamında çalışıyorlar. Burada dinlenme kampı özne sporcularımız Avrupa ve Dünya şampiyonalarından madalyalar kazanan sporcularımız. Tiran’de yapılacak olan şampiyonada 7-8 kesim madalya bekliyoruz. Bunlardan arz birkaç 3 tanesinin değerli olacağını düşünüyorum. Nazilli’nin üstelik bize hayır geleceğini düşünüyorum. İnşallah ülkemize madalyalar ile döneceğiz. Hem Nazilli’mizi hem de Türkiye’mizi gururlandırmak istiyoruz” diyerek konuştu.

BURCU’NUN HEDEFİ YİNE MADALYA

Nazilli’nin yetiştirdiği U15 Avrupa ve Acun şampiyonu halterci Itır İldem Gerçekden ise, “Ego Nazilli Belediyespor sporcusu namına Avrupa ve Acun şampiyonalarında ülkemize kızıl madalyalar kazandırdım. İnşallah Arnavutluk Tiran’bile yapılacak olan şampiyonada dahi değerli madalya kazanacağıma inanıyorum. Ülkemizi ve Nazilli’mizi gururlandırmak istiyorum” dedi.

– Nazilli

Share: