Bingöl’de 10 bin 565 öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor

Bingöl’bile taşımalı ve okul öncesine haftanın 5 günü, pansiyonlu okullarda ise haftanın 7 günü tevessül etmek üzere 10 bin 560 mektepli Milli Eğitim Bakanlığının ücretsiz kemirmek hizmetinden yararlanıyor.

Öğrencilere verilen yemekler Karşıyaka Mesleki ve Teknik Rum Lisesi’nin yemekhanesinde özenle hazırlanarak okullara gönderiliyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Halil Yücel, Karşıyaka Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nin pansiyonunda artan öğrencilerle öğle vakti yemeğinde bire bir araya geldi.

Yücel, burada öğrencilere aşındırmak servisi yaptı ve onlarla gelişigüzel yemek yedi.

İl Milli Yetişek Müdürü Yücel, AA muhabirine, Milli Terbiye Bakanlığımızın yardımları yönlendirmeleri gün günden bu hizmetin genişlediğini söyledi.

Her dönüş türlü yemeklerin hazırlandığını dile getiren Yücel, şöyle konuştu:

“İlimizde özel, meslek öncesi, pansiyon ve taşımalı 10 bin 565 öğrencimize ücretsiz olarak aşındırmak hizmeti vermekteyiz. Benzeri zamanda içerisinde bulunduğumuz okul, merkezdeki kamu öğrencilerimize bakım vermekte. Familya sıcaklığında gayet sunturlu yemeklerimiz çıkıyor. Günde 3 nöbet yemek veriyoruz. Zaman kendilerine mihman olduk. Güveç yemeğimiz, bulur pilavı, plato çorbası, salata ve tatlımız var. Basit çocuklarımız evlerinde bulabilecekleri yemekleri burada bulabiliyorlar. Hem ortamın güzelliği hem bile yemeklerin güzelliği çocuklarımıza yansımış durumda ve bu başarıyı bile etkileyecek diye düşünüyorum inşallah. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.”

Öğrencilerden İlknur Dayanır da okuldaki yemeklerden kıvançlı olduklarını anlatarak, “2 yıldır okulumuzun pansiyonunda kalıyorum. Evde yediğimiz yemekleri burada üstelik yiyebiliyoruz. Bize imkanı sağladığı için Milli Eğitim Bilimi Bakanlığımıza ve İl Milli Terbiye Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Bire Bir zamanda staj yapıyorum ve ecir alıyoruz.” diyerek konuştu.

Zeynep Vural de Kiğı ilçesinden gelerek bu okulda terbiye gördüğünü dile getirerek, “Ailemizi özlüyoruz amma burada bu özlemi bize yaşatmadı. Çünkü buradaki cümle bize ailemizden daha ferah. Yemeklerimiz birlikte çokça gani.” dedi.

Nergis Koca birlikte yemeklerin nitelikli çıktığını ifade ederek, “3 anne sefer ve 1 vuzuh kat kemirmek alıyoruz. Bize sunduğu bu hizmetten çevre Milli Terbiye Bakanımıza ve okulumuza haddinden fazla teşekkürname ederiz.” ifadelerini kullandı.

Share: