Bire Bir yaştaki adaşının kalbi nakledilen İzmirli Asel taburcu edildi

Iye Üniversitesi (EÜ) Hastanesinde duygu yetmezliği tedavisi görürken ayrımsız gözyaşı ve isimdeki kanı ölümü gerçekleşmiş çocuktan alınan kalbin nakledildiği Asel Lina Adıyaman (2) taburcu edildi.

Mürsel Adıyaman, hastane çıkışında gazetecilere, duygu naklini özne ve kızını medikal bütün doktorlara, sağlık çalışanlarına minnettar olduğunu söyledi.

Doktorların hakkını ödemenin mümkün olmadığını tabir fail Adıyaman, taharri üzere sıkça hastaneye geleceklerini ve Asel’i hayata döndüren ekiple görüşeceklerini tabir etti.

Kalp naklinin yapıldığı 15 Temmuz’dan bu yana hastaneden kızıyla ayrılmanın hayalini kurduğunu dile getiren Adıyaman organ bağışında mevcut aileyle de görüştüklerini anlattı.

“Asel imdi onların manevi kızı”

Kalbin kızıyla benzeri ismi taşıyan ve ayrımsız yaşta bire bir çocuktan nakledildiğini hatırlatan Adıyaman, “Adaşı Asel Hafsa’ya Tanrı gür bereketli rahmet eylesin. Cennet kuşumuz oldu, babasıyla da görüştük. Mustafa İnan kardeşimizle haddinden fazla sıcak, birbirimize alın haddinden fazla birey yaklaştık. Çok domuzuna ayrımsız sohbetimiz oldu. Asel imdi onların manevi kızı.” dedi.

Mürsel Adıyaman, Asel Lina iyileştikten bilahare Asel Hafsa’nın Konya’daki ailesini musahabe edeceklerini söyledi.

Asel Lina’nın hastanede sürekli “ağababa” diye niteleyerek kendisine seslendiğini nâkil Adıyaman şöyle konuştu:

“Bana haddinden fazla baskısız. Tabiatıyla annesini dahi çok seviyor. Sıkıldı ve bundan sonra dışarı çıkmak istiyor. Parklara geçmek, ayartmak istiyor. Nakilden önceki kısaca 2 yıl boyunca otama gördü. Sürekli bu hastaneye gittik geldik. Kızım ruh yetmezliği hastasıyken aşındırmak yiyemiyor, su içemiyordu. Şu andaki izlenimlerini benimsemek istiyorum. Demin kızım bakir benzeri hayata başladı. Bu yeni hayatında bol artağan su içiyor. Tek şekilde kısıtlamamız bulunmayan. Bol eli nimetli yemeğini yiyor. Maşallah az buçuk kilo aldı, çokça mutluyuz.”

Kızıyla mübarek bol oynayacağını, ona sunma iyi şekilde bakacağını dile getiren Adıyaman, aktarım muntazır umum çocukların bir an evvel sağlığına kavuşması temennisinde bulundu.

Olay

Kalp kası rahatsızlığı zımnında EÜ Hastanesinde tedavi gören Asel Lina Adıyaman’a, Konya’de balkondan düştükten sonra karın ölümü gerçekleşen aynı yaştaki ve ayrımsız isimdeki ayrımsız çocuğun kalbi 15 Temmuz’de yapılan ameliyatla nakledilmişti.Share: