BİTLİS’TE 220 KIZ ÖĞRENCİ, ‘GENÇLİK KAMPI’ İÇİN HATAY’A UĞURLANDI

BİTLİS Muazzez Üniversitesi’nde okuyan 220 kız öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca planlı ‘Gençlik Kampları’ projesi kapsamında, bir haftalık gezi üzere Hatay’ın Arsuz ilçesindeki Uluçınar Kampı’na uğurlandı.

Cahillik ve Spor Bakanlığı himayesinde yürütülen ‘Cahillik kampları’ projesi kapsamında, Bitlis Eren Üniversitesi’nin ayrı ayrı fakültelerinde okuyan 220 kız mektepli, Hatay’a götürüldü. İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü’ne sınırlanmış Bilgisizlik Merkezi önünde tıpkısı araya gelen öğrencileri, Toyluk Merkezi Müdürü Ahmet Yalın Kılıç, Kızılay Bitlis Ofis Başkanı Mürtefi Cengiz ve aileleri uğurladı. Otobüslere binen öğrencilerin, berenarı hararetli oldukları gözlendi. Kızılay Bitlis Idarehane Başkanı Cengiz, 24-30 Ilkgüz tarihlerinde planlı yolculuk kampı ile Bitlis’ten 220 üniversiteli öğrenciyi Hatay’ın Arsuz ilçesine mecbur Uluçınar Kampı’na uğurladıklarını belirterek, Dinlenme Kampı amacıyla uğurladığımız öğrencilere Kızılay Bitlis Şubesi görevlileri bile zevcelik ediyor. Dinlenme Kampı boyunca öğrencilerimiz Hatay’ın tarihi ve doğal güzelliklerini gezecek. Bunun yanında, dinlenme kampı alanında bahir ve havuz etkinlikleri olacak. Öğrencilerimiz dinlenme kampı liderlerinin hazırladığı ayrımsız programa eşlik edecek. dedi.

‘BU GEZİ İLE FARKLI KÜLTÜRLERLE TANIŞACAĞIZ’

Bitlis Aziz Üniversitesi Içtimai Bakım Bölümü 4’ncü derslik öğrencisi Naile Cevahir ise, böyle bir geziye katıldığı için bahtiyar olduğunu anlatım ederek, Bu seyahat ile farklı insanlar, farklı kültürlerle tanışacağım. Orada değişik etkinlikler olacak. Orada kişi sorunlarımızı tartışacağız. Mübarek tıpkısı seyahat olacağını beklenti ediyorum. diyerek konuştu.Share: