Bitlis’te STK’lerden “Aileni koru, ifsada dur üstelik” açıklaması

Bitlis Uygarlık ve Eğitime Destek Platformları ile Türkiye Sülale Meclisi üyeleri “Aileni koru, ifsada dur birlikte” temasıyla basın açıklaması yaptı.

Ulu Cami girişinde planlı izah, Ilmek-Sen Bitlis Ofis Başkanı Behzat Durak’ın Kur’an-ı Verimli tilavetiyle başladı.

Burada toplananlar adına açıklamayı okuyan Bitlis Medeniyet Platformu Gün Sözcüsü Cengiz Delice, aileye, gençliğe, çocuklara, nesle ve bir nice değere yapılan değme tip bozguncu ve sapkın saldırılara karşı olduklarını söyledi.

Gençlerin ahlakını kirletmek, ailenin dini ve geleneksel yapısını benzetmek üzere çalışan berbat zihniyetli güruha karşı dimdik ayakta olduklarını belirtmek için toplandıklarını tamlayan Delice, şunları kaydetti:

“Dünyayı istedikleri kabil çevirmek için seçme makule ifsadı ve sapkınlığı yaymaya çalışan global bazen dalavereli güçlerin ve aramızdaki uzantılarının açtığı hayasız bir taarruzla karşı karşıya olduğumuzun bilincindeyiz. İnsanlık düşmanı bu tıpkısı apaz sermayeci resülmal sahipleri, sülale yapımızı, ahlakımızı, değerlerimizi ve neslimizi mağlup etmek amacıyla hangi soy saldırış yaptığını ve emellerine birleşmek üzere bazen toplum örgütü ve örgütlenmelere milyon dolarla finansman sağladıklarını biliyoruz.”

Açıklama, müftü yardımcısı Abdullah Temizkan’ın dua etmesiyle sona erdi.

Share: