Bodrum Belediye Başkanı Aras, Iri Taarruz’un 100. Yılında Afyon’da

Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras ve beraberindekiler, Balaban Taarruz’un 100’üncü yılında Afyonkarahisar ve Kütahya’de bulunan şehitlikleri musahabe etti, Galebe Yürüyüşü’ne katıldı.

Ziyaretlerde Başkan Aras’a Gündeş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Bölüm Başkanı Meral Saraçbaşı, ÇYDD öğrencileri ve CHP Bodrum Avrat Kolları Başkanı Düş Anıl Özdoğan eşlik etti. Sebep Kemal Şehitliği’nden başlayan ziyaretlerde Aras ve beraberindekiler; Zafertepe Şehitlik Anıtı, Dumlupınar Şehitliği ile Afyon Şuhut’ta mevcut Atatürk Evi’ne gitti.

Şuhut ziyaretinin peşi sıra Utku Yürüyüşü’ne katılan Aras ve beraberindekiler Büyükkalecik Köyü’ne hareket etti. Şişman Taarruz’un 100’üncü yılında, Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan Kocatepe’de şahika yürüyüşü yapıldı. Kestirmece üç kilometrelik şahika yürüyüşünde Aras’a, CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun üstelik haremlik etti.

Konuşma ile ilgilendiren mütekellim Aras, şunları söyledi:

“CENNET TOPRAKLARIN DEĞERİNİ SEÇME ZAMAN KORUYACAĞIZ”

“30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nın 100. yılında, Modern Yaşamı Terviç Derneği Bodrum Şubesi mensuplarıyla, öğrencilerimizle, başkanlarımızla, Cumhuriyet Altını Ahali Partisi İlçe Avrat Kolları Başkanımızla bu arada, Afyon gezisine geldik ve burada şehitlikleri dolaşıyoruz. Yengi Tepe’ye gittik, Dumlupınar’a geldik. Şehit Sancaktar Mehmetçik Anıtı’nı gördük. Martir Teğmen Yıldırım Kemal’in Şehitliği’ne gittik. Oraları gördük ve o günleri yeniden hatırladık, dimağlarımıza gene kazıdık. Anadolu’muzun bağrında verilen istiklal mücadelesini, bu cennet toprakların değerlerini gelişigüzel devir koruyacağız.”Share: