Bulgarlar Edirne’den bilahare Kırklareli’ne birlikte atak etti

Edirneve Tekirdağ’a gelerek aksata yapan Bulgarlar bu nöbet de Kırklareli’ne gelerek kasa dolusu ahzüita yapıyorlar. Kırklareli’nde herhangi bir hafta kurulan Çarşamba pazarında Bulgar yoğunluğu yaşanırken, pazarcı esnafı Bulgaristan vatandaşlarının alışverişinden memnun.

EDİRNE VE TEKİRDAĞ’DAN SONRA KIRKLARELİ’NE DA AKIN ETTİLER

Kırklareli’nde herhangi bir hafta Ilişkin Iş Durumunda kurulan Çarşamba pazarında bu hafta Bulgar yoğunluğu yaşandı. Gerek turlarla gerekse öz araçları ile Kırklareli’ne gelen Bulgar vatandaşları, öncelikle site merkezinde dolaştıktan sonralari adresleri Çarşamba pazarı oldu. Bulgarlar, semere, göveri, balık ve çul üzere birçok ihtiyacını sağladı.

“SANDIK DOLUSU PELIT ALIYORLAR”

Pazarcı esnafı Yahya Şentürk, Bulgar vatandaşlarının Çarşamba pazarında alışverişlerini yaptıklarını belirterek Kırklareli’ne çağırma etti. Şentürk, “Gelsinler alışverişlerini yapsınlar. Bizim pazarcı esnafımız memnun onlardan. Ben buradan strateji ediyorum sandık dolusu palamut, ürün alıyorlar” dedi.

“BULGARLAR BAŞIMIZIN TACI”

Palamutta bu yıl bereketli sezon geçirdiklerini belirten balıkçı esnafı Umutcan Karışan birlikte Bulgar vatandaşlarını çağırma etti. Karışan, “Bu yıl çokluk çok iyice ve artağan. Palamut akını var. Karadeniz’den sıradan tıpkısı pelit akını oldu. Bulgar vatandaşları bu sene maşallah var gidip geliyorlar. Çalışkan geçiyor inşallah böyle çoğalan geçecek. Bulgarlar başımızın tacı sabah akşam gelmelerini tavsiye mektubu ederiz” şeklinde konuştu.

Share: