Burdur Emniyeti suçların aydınlatılmasında Türkiye’de geçmiş sırada

Burdur İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri ayrımlı kategorilerdeki suçların aydınlatılması üzerine 2022 yılının 11 aylık sürecinde olayların yüzdelik yüzünü aydınlatarak Türkiye genelinde 1.tam saha aldı.

Burdur İl Itimat Müdürlüğü ekipleri eliyle 2022 yılının 11 aylık dönemi içerisinde iklim genelinde yapılan çalışmalarda umum düzenlilik suçları incelendiğinde;

Umumi düzenlilik ve amme düzeninin sağlanması, suçun önlenmesi üzere alınan engelleyici tedbirler (gelgeç/motorize devriye vb.) sayesinde 2022 yılı 11 aylık gün içerisinde Burdur’da meydana mevrut fenomen sayısı, 2021 yılı 11 mahiye döneme bakarak yüzdelik 6,0 artma göstererek Burdur mutluluk sıralamasında 22. sırada vadi aldı. Bu olayların yüzdelik 100’ünün aydınlatılarak yakalanan şüphelilerin adli makamlara tasdik edilmesi yönünde yapılan çalışmalar, Burdur’un ülke sıralamasında 1. tam vadi almasını sağladı.

Kişilere Alın İşlenen Suçlar İncelendiğinde; vatandaşların sağlık ve sükünunu nakzen birey güvenliğini tehlikeye düşüren keleş şahısların tespiti ve yakalanması amacıyla hesaplı icraat sonucunda, meydana gelen olayların yüzde 100’ü aydınlatılarak Burdur ili talih sıralamasında 1. tam vadi aldı.

Malvarlığına Alın İşlenen Suçlar İncelendiğinde; (Hırsızlık, Plaçka vb.) maddesel olarak vatandaşları zarara uğratan karanlık şahısların tespiti için planlı çalışmalarda, bed kişiler çalınan malzemeler ile alay malay yakalanarak vatandaşların zararı giderildi ve meydana gelen olayların hacısı hocası aydınlatılarak Burdur ili mevki sıralamasında 1. sırada düz aldı.

Bu hâller içerisinde meydana gelen hareket yerinden/kurumdan arakçılık, plaçka(gasp), otodan arakçılık ve oto hırsızlığı suçlarında ise Burdur yüzdelik 100’lük tavzih oranı ile ülke sıralamasında 1. tam düzlük aldı. – BURDUR

Share: