Burdur’a 1900 öğrenci kapasiteli eskimemiş sıkıntılı

Burdur’a 1900 öğrenci kapasiteli yeni yetersiz

BURDUR – Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kampüsü içerisinde kullanılmamış yapılan yurdun açılışını Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptı.

1900 şahsiyet mahdut Icra Vekili Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Burdur Valisi Ulvi Arslantaş, protokol üyeleri ve öğrenciler marifetiyle kurdele kesilerek açıldı. Açılışa gelen Bakan Kasapoğlu öğrenciler marifetiyle çiçekler ve hediyelerle karşılandı.

Açılışta müzakere işleyen Icra Vekili Kasapoğlu, “Kampüs içerinde düzlük düzlük yurtlarımıza bire bir yenisini elan ekliyoruz. 1900 sevimli kapasiteli öncelikle üniversite öğrencilerimiz amacıyla görklü olmasını diliyorum. Sıkıntılı konusunda ki vizyonumuz, bu anlamda ki çabalarımız sükse ile ilerliyor. Tığ bu hafta 5000 kişinin üzerinde kapasiteli yurdu ülkemize kazandırdık Bu benzeri gelgel tablosudur. Gençlerimiz böyle iyice ortamlarda hem okullarını okuyorlar, hem buraları ikinci üniversite kendisine değerlendiriyorlar. Burada birbirlerini tanıyarak, kardeşlik iklimini güçlendirerek daha ateş parçası, daha aydınlık yarınlara yürüyorlar. Bizler da gençlerimiz için yurtlarımızda ki imkanları güçlendirerek, kapasitemizi arttırıyoruz. Bu yıl 850 bin kapasitenin üzerine çıktık. 800 den çok ev hizmetlerimizi gene gençlerimizle alay malay bir şu anda olduğu gibi beraber bitmeme ettireceğiz” dedi.

Açıklamanın ardından Icra Vekili Kasapoğlu öğrenciler ve tören düzeni üyeleri ile alay malay kurdele keserek yurdun açılışını yaptı. Daha sonraları yurdu gezen Kasapoğlu öğrencilerle ışık çektirip kardeş kardeş etti.

Share: