Burdur’da 7 bin 585 öğrenciye ücretsiz yemek hizmeti sunuluyor

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının sağladığı imkanlarla Burdur’üstelik değişik eğitim bilimi kademeleri ve meslek türlerinde, 7 bin 585 öğrenci ücretsiz aşındırmak hizmetinden yararlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, taşımalı eğitimde 5 bin 363, ortaöğretimde 1393, özel eğitimde 423, içtimai teavün kapsamında 381 ve uçucu uygulama kapsamındaki okul öncesinde eğitim gören 25 öğrenciye ücretsiz yemek veriliyor.

Mehmet Uzal Sosyal Ulum Lisesi Müdürü Alperen Kılınç, AA muhabirine, okullarındaki pansiyonda küsurat 178 öğrenciye konaklamanın beraberinde ücretsiz kemirmek hizmeti birlikte verdiklerini söyledi.

Pansiyonda 3 esas ve bir uzaklık öğün tutmak üzere 4 posta yemek çıkardıklarını tamlayan Kılınç, Bakanlığın cümle ihtiyaçlarını karşıladığını aktardı.

Kılınç, yemeklerle kız öğrencilerin 2 bin, eş öğrencilerin üstelik 2 bin 500 seviyesinde günlük kalori ihtiyaçlarını aldıklarını vurgulayarak, “Beslenmede karbonhidrat, protein, semere ve sebze kabil dağılımlara özen ediyoruz. Sabahları genişlik birkaç sekiz çeşit kahvaltı, gün ortası ve akşam yemeği bile en az dört, küşayiş öğünde ise sunu birkaç iki tür yemeği öğrencilerimize sunuyoruz.” dedi.

Çocukların dışarı çıkmadan meslek içinde yemeğe ulaştığını dile getiren Kılınç, öğrencilerin bu aplikasyon yardımıyla dışarıda gelişigüzel olumsuzluğa maruz kalmadan yemeğini yiyip dersine girdiğini kaydetti.

Kılınç, “Devletimiz tekmil imkanları sağlıyor, özellikle Cumhurbaşkanımız başlamak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Aşçılarımız adamakıllı yemekler yapıyor”

Öğrencilerden 11. sınıfa giden Aysel Gülocak, yemek hizmetinden mutlu olduğunu, temiz tıpkısı ortamda yaşadıklarını ve imkanlardan ücretsiz faydalandıkları anlattı.

Denizli’den mevrut 9 sınıf öğrencisi İbrahim Efe, okulda eş sıcaklığında bir düzlem olduğunu belirterek, “Barınma ve kemirmek ihtiyacımız karşılanıyor. Devletimize teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Berra Karademir de yemeklerin lezzetli olduğunu dile getirerek, “Aşçılarımız iyicene yemekler yapıyor, ellerine esenlik. Kovanlık açısından de görevliler buraları rastgele çevrim temizliyor. Genel anlamda memnunuz.” ifadelerini kullandı.

Share: