Burdur’daki metal operasyonlarında 33 kişiye muamelat yapıldı, 1 kişi tutuklandı

Burdur’da kurnaz ve emniyetin yaptığı eroin operasyonlarında 33 kişiye işlem yapılırken, 1 gönül ise çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Burdur İl Bitirmiş Komutanlığı ekiplerince Burdur Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ile koordineli adına hesaplı çalışmada, B.K. ve A.E. isimli şahısların Burdur’a eroin husus getireceği belirlendi. Yapılan fiziki izleme çerçevesinde Forma ilçesinde durdurulan araçta mevcut şahısların üzerlerinde ve araçta yapılan aramada 21 gram eroin ve 2 nüsha ecza komprime ele geçirildi. B.K. ve A.E., atıf edildikleri adli makamlarca ifadelerinin alınmasının peşi sıra başıboş bırakıldı.

Burdur İl Güven Müdürlüğü ekipleri aracılığıyla 18 Teşrinisani-5 Fasıla tarihleri beyninde yapılan çalışmalarda ise 21 olayla ilgili 33 şahsa muamele yapıldı. İşlem yapılan şahısların üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda 133,74 gram metamfetamin, 27,47 gram eroin, 17,50 gram tütün, 12 sayı sentetik ecza, 6 adet sentetik kannabinoid enjekte edildiği değerlendirilen kağıt parçası, 1 adet kırılan ölçü ve metal kullanımına hadim aparatlar ele geçirildi. Için prosedür yapılan 1 nüfus, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – BURDUR

Share: