Büyüklük Tiyatroları 9 ilde 5 farklı oyunla Rum turnesinde

Büyüklük Tiyatroları, 24-30 Ekim’de 9 ilde 5 ayrımlı oyunla sanatseverlerle buluşacak.

Çap Tiyatroları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, 6 devir sürecek turnede, Kahramanmaraş, Gaziantep, Samsun, Çorum, Aydın, Denizli, Edirne, Tekirdağ ve Balıkesir’de baziçe sahnelenecek.

Turne programı çerçevesinde İstanbul Cesamet Tiyatrosu, Bülent Usta’nın yazdığı, Yüksek Atilla Şendil’in yönettiği “Erkek Z.” ünlü oyunu 25 ve 26 Ekim’de Kahramanmaraş Temiz Fazıl Kısakürek DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Gaziantep Mazbut Kutlar Sahnesi’nde izleyiciyle buluşturacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu, Markka St. Germain’in yazdığı, Buğra Koçtepe’nin çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptığı “İzafiyet” oyununu 25 ve 26 Ekim’de Samsun DT Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Çorum DT Sahnesi’nde beğeniye sunacak.

Trabzon Cesamet Tiyatrosu, Matei Visniec’in yazdığı, Ahmet Güngören’in çevirdiği ve Murat Çidamlı’nın yönettiği “Nemli Benzeri Palyaço Aranıyor” ile 25 ve 26 Ekim’de Aydınlık Dr. Hidayet Sayın Kültür Sarayı Sahnesi, 28 ve 29 Ekim’de Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesi’nde izleyici karşısına çıkma.

Bursa Azamet Tiyatrosu, Çekişme Dinçel’in yazdığı, Serap Uluyol Karanfilci’nin yönettiği “Uçurtmanın Kuyruğu” oyununu 25-27 Ekim’de Edirne DT Sahnesi, 29 Ekim’de ise Tekirdağ Yahya Eksiksizlik Beyatlı Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturacak.

İzmir Mehabet Tiyatrosu de Neil Simon’un yazdığı, Cemil Büyükutku’nun çevirdiği ve Âlem Serter’in yönettiği “İkinci Caddenin Mahkumu” ile 27 ve 28 Ekim’de Balıkesir Maltalık Kurultay ve Kültür Merkezi’nde sahnede olacak.

Share: