Camit bedeni atacakları düzlük üzere sezme yapmışlar! Zaman donduran cinayette eskimemiş ilim ortaya artık

Kocaeli Karamürsel’dahi ateş parçası gemilik işçisi Selçuk Yaman’dan veri alamayan ailesi, sabık sene 7 Ağustos’ta kaybolma başvurusunda bulundu. Esrar’ın maktul olabileceğinden şüphelenen Kocaeli Cinayet Göz Amirliği ekipleri, soruşturmayı bu yönde genişletti. Tersane işçisinin aile arkadaşları olan Ender Anıl Karagöz, kardeşi Eren Karagöz ve Orhan Bilimci takibe alındı. Polis ekiplerinin takibi sırasında 3 şüphelinin, ellerindeki kızıl sikkeleri satarak tarihi eser kaçakçılığı yaptıkları tayin edildi.

Araştırmalarını mütemmim ekipler, 22 Ekim’birlikte Zonguldak ve Kırıkkale ile Kocaeli’nin Karamürsel ve Gebze ilçelerinde eş anlı operasyonla 6 kişiyi gözaltına aldı. Gebze’deki operasyonda şüpheliler, ellerindeki tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandı. Şüphelilerin aile ve araçlarında yapılan aramalarda 20’den aşkın değerli sikke ele geçirildi. Şüpheliler, Asayiş Büro Müdürlüğü’ne getirilirken, ele geçirilen tarihi asar bile Müze Müdürlüğü’ne doğrulama edildi.

CİNAYETİ İTİRAF EDİP, BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Emniyette sorgulanan şüphelilerden 3’ü, savcılık talimatıyla başıboş bırakılırken, Ender Anıl Karagöz, Aziz Karagöz ve Orhan Bilgin ise ifadelerinde karı arkadaşları Selçuk Duman ile dil alışverişiyle ilgili yağılık yaşadıklarını ve alay malay Bursa’nın Gemlik ilçesine gittikleri tam iple boğarak öldürdüklerini itiraf etti. Birbirlerini suçlayan ve cesedi Gemlik’in girişindeki dere yatağına attıklarını belirten şüpheliler, yer göstermeleri için bölgeye götürüldü. Şüphelilerin 19 Teşrinisani 2021’da gösterdiği alanda çürümüş koca cesedi bulundu. Cansız bedenden alınan DNA örnekleri ile yakınlarından alınan DNA örnekleri eşleşince Duman’a ilişik olduğu kesinleşti. Emniyetteki işlemleri sonrası 3 aynasız, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

CESEDİ BIRAKACAKLARI DÜZLÜK İÇİN KEŞİF YAPMIŞLAR

Karamürsel Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca planlı sormaca tamamlandı. Hazırlanan dosya, fenomen yeri Bursa olduğu için Bursa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na gönderildi. İddianamede, olay öncesi İstanbul’bile sökel olan babalarını ziyaret üzere hastaneye giden Karagöz kardeşlerin, kiralık otomobille Tekirdağ-Çanakkale- Balıkesir-Bursa-Gemlik- Yalova güzergahını strateji yazar, hiç durmaksızın 7 Ağustos 2021’da saat 01.30 sıralarında Karamürsel’e geldikleri belirtildi. Yolu hiçbir illet olmaksızın uzatan sanıkların, maktulü öldürdüklerinde nereye bırakacakları üzerine irfan yaptıkları belirtildi.

OYUN BAHANESİYLE ARAÇTAN İNDİRMİŞLER

Sanıkların, olay günü birlikte Selçuk Esrar’ı Yalova çıkışında kâin köfteciye yemeğe götürdükleri, daha bilahare sağ art koltukta oturan Duman’ın ön koltuğa geçmesi için otomobili Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde durdurdukları, burada baziçe oynama bahanesiyle araçtan inip, düşüncesiz geldiklerinde Orhan Bilgin’in art koltuğa geçtiği, bu sayede da Esrar’ın dolay sâri koltuğuna oturtulduğu bilgisi iddianamede düz aldı. Sanıkların, tamam bu planı Selçuk Tütün’ın kemirmek yedikleri köfteciden sonradan kaçırılmış izlenimi vermek için gerçekleştirdikleri, uzlaştırıcı Ermiş Karagöz kullanırken, Ender Anıl Karagöz ile Orhan Âlim’in Selçuk Tütün’ı iple boğdukları elan sonraları da cesedi ilkin sezinleme yaptıkları dereye attıkları belirtildi.

AİLESİNDEN KALAN PARAYI KABUL ETMEK İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER

İddianamede, Karagöz kardeşlerin babaları sökel olduğu üzere paraya ihtiyaçları olduğu, çevrelerindekilerden vecibe istedikleri, Selçuk Tütün’ı dahi ailesinden küsurat parayı ahzetmek üzere öldürdükleri bilgisi vadi aldı. Sanıkların ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmalarının istendiği iddianame, Bursa 1’inci Vahim Ukubet Mahkemesi’nce kabul edildi. Ender Anıl Karagöz, Muazzez Karagöz ve Orhan Bilgin, ilerleyen günlerde bilge karşısına çıkma.

Share: