Çarkıt eşini yanıcı bap ile ağırbaşlı yaralayan eş: “Böyle tıpkısı olayı planlamadım”

Ordu’nun Fatsa ilçesinde boşandığı eşinin yüzüne yanıcı yön atarak vahim yaralayan erkek baştan bilge karşısına bundan sonra. Sanık üzere 20 yıla büyüklüğünde cezaevi cezası istendi.

Olay ilçeye tutkun Dolunay Mahallesi’nde 12 Ocak 2022 tarihinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, olaydan 5 ay önceki boşanan 2 bala annesi Renkler Sözkesen (38) ile kendisini izleme eden Erkan Emiroğlu (38), kadının yaşadığı dairenin önünde karşılaştı. Çiftin aralarında çıkan ağız dalaşı sonucu Emiroğlu, bozuk eşinin suratına yanıcı yön döktü. Alevler içerisinde mütezayit eş komşularının sayesinde banyoda söndürüldü, ihbar üzerine görüngü adına sevk edilen esenlik ekiplerince geçmiş ilçedeki tıpkı hastaneye, sonrasında ise Samsun Yetişek ve Araştırı Hastanesi Kederli Otama Merkezi’ne sevk edildi.

Sanığın 20 yıla kadar hapsi istendi

Bugün (8 Mabeyin 2022) baştan görülen duruşmada savcı ifadelerin peşi sıra davaya ilgilendiren mütalaasını açıkladı. Savcı mütalaasında, mevkuf sanık Erkan Emiroğlu hakkında sakat eşi Elvan Sözkesen’e alın ‘Tasarlayarak Canavarca Hisle veya Işkence Çektirerek ve Üstsoy yahut Altsoydan Birine evet da herif, Boşandığı Herif veya Kardeşe Cebin Öldürmeye Teşebbüs’ suçu nedeniyle 13 ile 20 yıl ortada hapishane cezası ile cezalandırılmasını murat etti. Müddeiumumi, yaşanan olayda oğluna arkalama ettiği iddiasıyla tutuklanmadan yargılanan baba T. E.’nin ise beraatını istedi.

“Böyle bire bir olayı planlamadım”

Olayın arkası sıra vakfedilmiş mevcut çarkıt koca Erkan Emiroğlu, Fatsa Bunaltıcı Ukubet Mahkemesi’nde yeniden bilge karşısına imdi. Gürültülü ve Görüntülü Enformatik Sistemi (SEGBİS) ile mahkemeye katılan Emiroğlu, kasten olarak bu eylemi gerçekleştirmediğini tez ederek, “Mütalaayı akseptans etmiyorum, hakeza bire bir olayı planlamadım” dedi.

Erkan Emiroğlu’nun babası T.E. ise duruşmada önceki ifadelerini üsteleyerek, çarkıt gelini ile torunlarına bakmaya bitmeme ettiğini belirtti.

Maznun avukatlarının mütalaaya alın opsiyon istemesi zımnında mahkeme ileri benzeri tarihe ertelendi. – ORDU

Share: