Çeçen önder Kadirov’dan itiraf: Çavuşoğlu ve Fidan’la başka resmi konuşma gerçekleştirdik, Türkiye’ye çağırma ettiler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği Soçi ziyareti yekpare dünyada geniş yankı uyandırdı. Erdoğan’ın Rusya Heybet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmesi manşetlerde kendine açık kayran bulurken Soçi’ye ait dikkat calip ayrımsız evolüsyon henüz ortaya çıktı.

KADİROV, ÇAVUŞOĞLU VE FİDAN’LA GÖRÜŞMÜŞ

Putin’e andıran tıpkısı ölümlü yerine ön plana çıkan Çeçen reis Ramazan Kadirov, Cumhur Reisi Erdoğan’ın Putin ile görüştüğü saatlerde kendisinin üstelik Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Hakan Rekiz görüşmeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

DETAYLARI PAYLAŞTI

Telegram hesabından ayrımsız izah yapan Kadirov, adsız sansız görüşmeye ilişik, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve MİT Başkanı Kağan Fidan ile Türkiye ile Çeçenistan arasına türlü konularda işbirliğinin kurulması gereği üzerinde uygun kaldığımız verimli aynı diğer resmi musahabe gerçekleştirdik. Çavuşoğlu, bu görüşmenin ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla kelle olmasını umduğunu söyledi. Kendisine doğruluk verdiğimi ve eş girişimlerden herhangi bir iki tarafın dahi yararlanabileceğini söyledim.” dedi.

‘TÜRKİYE’YE DAVET EDİLDİM’

Kadirov, tarihî namına Çeçen ve Türk milletinin eş noktalarına dikkat çekerek “Şu anda Türkiye’bile az çok çok sayıda Çeçen yaşıyor.” dedi. Kadirov, antrparantez bilinmedik görüşmenin arkası sıra Türk heyetinin kendisini Türkiye’ye çağırdığını ve bu davete müspet yanıt verdiğini açıkladı.

Konuyla ait Çavuşoğlu ve Rekiz yoluyla ise resmi tıpkısı açıklama gelmedi.

Share: