Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı

Bakir atanan Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı görevine başladı. Maraşlı, evvel himmet gününde daire müdürleri ve muhtelif kurumların temsilcilerinin tebrik ziyaretlerini akseptans etti.

Pınar Kaymakamı Mehmet Maraşlı’nın görevine başlaması konusunda Malmüdürü Yaşar Parıltı, Hava Bilgisi Müdürü Ezher Ensesi Kalın, Milli Emlak Müdürü Buğra Abaş, Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Nuri Büyükateş, İlçe Müftüsü Uğur Yılmayan, Ekincilik ve Orman Müdürü Vekili Mine Zer, Özlük Müdürü Amaç Bayındır, İlçe Afiyet Müdürü Mehmet Tehlikesiz Bostan, Çeşme Cingöz Komutanı Vekili Mehmet Özay, Sosyal Teavün ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatma Salkım, Liman Başkanı Vekili Eray Aykanat ve İlçe Ahali Kütüphanesi Sorumlusu Rahime Tekeli Ilçebay Maraşlı’yı makamında ülfet ederek, dobra olsun dileğinde bulundular.

İlçe Milli Terbiye Müdürü Şahan Çöker dahi Kaymakam Maraşlı’yı makamında görüşme ederek, 2022-2023 terbiye tedrisat dönemi hazırlıkları karşı bilgelik verdi. Ilçebay Maraşlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çöker ile birlikte 15 Ilkgüz Mustafa Çapkan İlkokulu’nu dahi görüşme ederek, öğrencilere başarılar diledi.

Çeşme Kaymakamı Mehmet Maraşlı kimdir?

1981 yılı Ordu doğumlu olup, aslen Konyalı. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini muhtelif illerde tamamlamasının peşi sıra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünü kazandı. 2004 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Ilçebay Adaylığı Sınavını kazanarak, Konya 92. Aktarılma Ilçebay Adayı namına yerel yönetim mesleğine başladı. Adaylık boyunca çeşitli illerde mülkiye müfettişliği ve ilçe refakatinde bulundu. Kastamonu ili Ağlı ve İhsangazi ilçelerinde ilçebay vekili adına fariza yaptı. Bir sene müddet ile Fransa’de yabancı miftah eğitimi görerek, yönetsel cümle üzerinde çalışmalarda bulundu.

Kaymakamlık kursunu sükse ile tamamlayarak 1 Nisan 2008 tarihinde Han Kaymakamı yerine atanan Mehmet Maraşlı, 30 Temmuz 2010 tarihinden itibaren Yan Yana Kararname ile Arguvan Kaymakamlığına, 2012 yılında Bahane Kaymakamlığına, 2015 yılında Osmaniye İli Toprakkale Kaymakamlığına, 2016 yılında Ürgüp Kaymakamlığına atandı. 11 Ağustos 2022 sıra ve 2022/392 basit Cumhurbaşkanlığı Nasıp Kararı ile Pınar Kaymakamlığına atanan Mehmet Maraşlı, iyi derecede İngilizce ve Frenkçe biliyor. Kaymakam Maraşlı, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Arzu Güleryüz Maraşlı ile evli olup, Zeynep Yaşlı ve Mehmet Akif isimlerinde evlatları bulunuyor. – İZMİR

Share: