Çevreye yayılan gaz kokusu dolayısıyla yurttaki öğrenciler tahliye edildi

Düzce’de kontrollü doğal gaz salımı yapıldığı tam çevreye yayılan pahal tezahür nedeniyle kız mektepli yurdunda kalanlar tedbir gayeli tahliye edildi.

Kentin anne hat gaz borusunun olduğu Konuralp bölgesinde meydana gelen tekâsüf zımnında BOTAŞ ve DERGAZ ekipleri kontrollü şekilde doğal gaz salımı gerçekleştirdi.

Bu sırada çevreye çetin nişanlık yayılması üstüne gelişmemiş mütemadi ürkü yaşandı. Bunun üzerine bölgeye itfaiye, polis ve esenlik ekipleri gönderme edildi.

Polis ekipleri düzenlilik önlemi alırken, çevrede kâin Kredi Yurtlar Kurumuna (KYK) mecbur Raziye Begüm Kız Mektepli Yurdu’nda kalan 2 bin 400 öğrenci ve çalışanlar boşaltma edildi. Öğrenciler ve sıkıntılı çalışanları, daha sonra yakınlardaki yurda nakledildi.

Ekiplerin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Muharrir, gazetecilere, ekiplerin bilgisi dahilinde doğal gaz salımı yapıldığını öğrendiklerini belirterek, “Fakat öğrencilerimizin haberi olmamasından kaynaklı ürkü havası oluştu. İtfaiye, güvenlik ve bizler, öğrencilerimizi yandaki yurda aldık. Doğal Gaz salımının tamamlanmasının peşi sıra öğrencileri yurda alacağız. Ufak ürkü oldu, öğrencilerimizin yanındayız. Öğrencilerle görüşüp durumu anlatıyoruz.” dedi.

Share: