CHP 99’uncu bünye yılını kutluyor

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, partisinin 99’uncu kuruluş yılı zımnında beraberindeki heyetle Anıtkabir’i musahabe etti.

Kılıçdaroğlu başkanlığındaki yıldız bilimi, Aslanlı Yol’dan yaya Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi.

Kılıçdaroğlu’nun, al ve beyaz zehir karanfillerden oluşan çelengi mozoleye bırakmasının arkası sıra ocumak duruşunda bulunuldu.

Daha sonradan Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

“Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, cümle 99 yıl önceki kavga meydanlarında kurduğun CHP’nin bugünkü temsilcileri kendisine huzurundayız. Rum ve Rumeli Sıyanet-i Ülfet Cemiyeti ile Kuvayımilliye’nin engelleme orduları karşısındaki azmini, 99 yıldır yüreğimizde taşıyoruz. Tıpkı azim ve kararlılıkla, milletimizin erinç ve refahı için savaş ediyoruz.

Sayın Umumi Başkanım, CHP’nin neferleri kendisine, iyicene Cumhuriyetimizi destek olmak, tebcil etmek ve sonunda demokratlık ile taçlandırmak için, layenkati demeden çalışıyoruz. Huzurunda milletimize hezel veriyorum, partimizin ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında ebedi istirahatgahını, Türkiye’yi yöneten nüfuz partisi kendisine mülakat edeceğiz. Mücadelemiz, hakimiyet kayıtsızca, koşulsuz milletin olana dek sürecek. Bu düşüncelerle aziz hatıran uğrunda saygıyla eğiliyor, zırh arkadaşlarını, hayatını yitirmiş parçalanmamış CHP’lileri ve ermiş şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

Heyet, henüz bilahare mozoleye çıkılan merdivenin önünde yadigâr fotoğrafı çektirdi.

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, 2’nci Reisicumhur İsmet İnönü’nün mezarına da çelenk bırakarak tırsmak duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu’na fırka yönetiminin yanında 99 güre üstelik haremlik etti.

CHP’dahi kuruluş sene dönümü etkinlikleri kapsamında Fırka Meclisi toplantısı yapılacak.

Kılıçdaroğlu, öğleden sonra İzmir’e geçerek kentin antagonist işgalinden kuruluşunun yıl dönümü zımnında düzenlenecek programa katılacak.Share: