CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun, Ordu’da konuştu Açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partilerinin uray başkanlarıyla kurum ve değer duyduklarını belirterek, “İnşallah onların bu çabaları bize genel iktidarın dahi yolunu açacak.” dedi.

Torun ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ferda Kalaba’dahi düzenlenecek CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları Değerlendirme Toplantısı üzere kente geldi.

Ünye İlçe Başkanlığı önünde partililerce karşılanan Torun ve Karalar, Liseler Mahallesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla kardeşçe etti.

Torun, çay bahçesinde gazetecilere, daha ilk büyükşehir şehremaneti başkanlarının kendi illerinde “Vatandaşlara henüz dolgunca hizmeti lacerem getirebiliriz? Kuma hal şüphesiz üretebiliriz?” çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Toplantıların 11 nazik şehirde yapıldığını, demin dahi davetlerini kırmayarak başkanların Ordu’ya geldiklerini anlatan Torun, yarınki derinti üzere üstelik büyükşehir şehremaneti başkanlarına teşekkür etti.

Torun, “Tezyifkâr şu anda Türkiye’dahi konuşu buhranın herkesi etkilediği tıpkı dönemde emniyetsiz sorunları, sıkıntıları yaşadığımız aynı dönemde belediyelerimiz efsane yaratıyor.” görüşünü paylaşarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Hem kaynaklarını haddinden fazla bol kullanıyor, vatandaşın her bir kuruşunun hesabını yaparak değerlendiriyor hem birlikte tıpkısı yandan de namus borcu ödüyor. Bugüne büyüklüğünde yapılamayan birçok çözümü üstelik üretiyor. Öyle belgisiz kaçık projelerle değil, vatandaşın asıl ihtiyacını, esas sorunlarını çözmeye çalışıyor. Bunu üstelik yaparken seçkin kalem baskıya, engellemelere rağmen katiyen şikayet etmiyorlar ve şayet tıpkısı yerde tıpkısı çocuğumuz barınamıyorsa, ihtiyacı varsa, tarımda dava varsa tarıma müdahale ediyorlar. Üreticilerimizin, çiftçilerimizin beraberinde oluyorlar. Kısacası bu üzerimizde şu anda olan yükü almaya çalışıyorlar. Biz onlarla çekicilik duyuyoruz, haysiyet duyuyoruz. İnşallah onların bu çabaları bize genel iktidarın bile yolunu açacak. Onlar yerelde başardılar, inşallah biz birlikte genelde başaracağız.”

Karalar da “Biz uzun müddet kudret olmayan partimizde tıpkı hikaye yazıyoruz.” diye, sahada anlatacakları haddinden fazla hikaye biriktiğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Kısık dahi Cumhuriyet Meydanı’nda partililer ve vatandaşlar eliyle karşılandı.

CHP Kalabalık Saylav Mustafa Adıgüzel’in üstelik haremlik ettiği Ağır, ısıdam karşılama nedeniyle Ünyelilere teşekkürname ederek, “11 belediye başkanı seçkin ay toplanıyoruz ve yaptığımız çalışmaları birbirimizle paylaşıyoruz. O anlamda aynı derinti olacak Ordu’üstelik. Esnafları dolaşacağız, vatandaşlarla görüşeceğiz ve buradan görev yerlerimize döneceğiz.” dedi.Share: