CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Martir yakınları, gaziler ortada ayrımcılık olur mu? Ayrımcılık yapanlar vatansever değildir”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Şehit yakınları, gaziler beyninde ayrımcılık evet mu? Ayrımcılık yapanlar yurtsever değildir”

ANKARA – Cumhuriyet Altını Halk Partisi Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, “Şehit yakınları ve gaziler arasındaki ayrımcılık. Martir yakınları, gaziler arasında ayrımcılık peki mu? Ayrımcılık yapanlar vatansever değildir” dedi.

Kılıçdaroğlu partisinin ekip toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, İstiklal Caddesi’ndeki yıldırı saldırısına değinerek, “Utanmadan ‘Bu yıldırıcı gizliden gizliye yollardan ülkemize girmiş’ diyorlar” dedi. “30-35 yıldır terörle mücadelede yavaş aynı yol alınamamışsa, teröristler ellerini kollarını sallayarak geliyorsa tıpkı sorunumuz var demektir” diyen Kılıçdaroğlu, YANLIŞSIZ Parti’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a de “Sen hangi hareket yapıyorsun? Beyaz Zehir faciası tamam sorumlu namevcut, katar faciası olur mesul yok, terör saldırısı evet yine mesul yok, sınırlar kat sabık hanına dönmüş yine sevgili namevcut” ifadelerini kullandı.

KKTC’nin 39. yapılış sene dönümü olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, “CHP olarak Türkiye’den KKTC’ye, orada diri soydaşlarımıza yer ahbapça sevgilerimizi gönderiyor ve bayramlarını kutluyoruz. Kıbrıs’ın bu süreçte farklı bire bir müstakil kurum adına ortaya çıkmasından hepimiz serencam merhale mutluyuz. Kıbrıs Harekatı’ndan sonra kimsenin burnu kanamadı. KKTC güçlenerek yoluna devam ediyor. Rahmetli Bülent Ecevit’i, Erbakan’ı, Fazıl Küçük’ü ve Rauf Denktaş’ı sevgiyle, saygıyla anıyor, ermiş hatıraları uğrunda eğiliyorum. Semerkant’ta bir derinti var. Türk Devletleri Teşkilatları Zirve Toplantısı. KKTC dahi bu toplantıda rasıt adına bulunuyor. Öncellikle bu sürecin başlamasından son evre mutlu olduğumu bildirmek isterim” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Yegâne öz istiyorum. Sandığa gittiğinizde, ‘Benim sorunumla kim ilgilendi, kim nakız sözü verdi’ diyeceksiniz oyunuzu ona göre kullanacaksınız. Er olacaksınız, oyunuzu vereceksiniz. Bay Kemal ati sorunu çözecek. Öğretmenler tıpkısı şekilde. Bulunmayan ücretli, bulunmayan kontratlı… On Paralık bulut etmeyin. Orman köylüleri ile ilgili hususi bire bir izah yapacağım. Onlara vaatlerimi biricik biricik sıralayacağım. Sizin sorunlarınızı tereyağından kıl çeker kadar çözeceğim.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli’ye seslenen Kılıçdaroğlu, “Şehit yakınları ve gaziler arasındaki ayrımcılık. Şehit yakınları, gaziler arasında ayrımcılık olur mu? Ayrımcılık yapanlar yurtsever değildir. 15 Temmuz şehit ve gazileri üzere 2 bin 600 teklik ifa 4 bin liraya çıkarıldı. Diğerleri üzere bozukluk verilmiyor? Sorun varsa bulunak mahsus. CHP. Bu konuda 15 yasa teklifi verildi. Sunu haddinden fazla yasa teklifi verilen CHP’li vükela. MHP’den da 3-5 yâren teklif vermiş. MHP Genel Başkanı’na sesleniyorum. Şayet Türkiye’nin bu sorununu fora etmek istiyorsan, martir ve gazilere saygılıysan bu kanunu getir parlamentodan görüş birliği ile çıkaralım. ‘Saray müsaade vermiyor’ diyebilirsin. Saray’ı dinleme, Kılıçdaroğlu’nu dinle. Saraydan kendini kurtar, illet emrine giriyorsun. Asıl anlamda ulusçu parti CHP’dir” dedi.

Share: