CHP’Lİ TORUN BİZE SALDIRARAK BECERİKSİZLİKLERİNİ GİZLEYEMEZLER

CHP Evcil Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun, Belediyelerimiz hiçbir türel teftişten içtinap etmez. Yekpare belediyelerimiz şeffaftır. ‘Teröristlerin ayakkabı numaralarına kadar biliyoruz’ deyip, saldırılara bariyer olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez dedi.

CHP’nin Büyükşehir Uray Başkanları Değerlendirme Toplantısı, Ordu’da düzenlendi. CHP Yerel Yönetimlerden Mesul Genel Başkanı Yardımcısı Seyit Torun başkanlığında, otelde yapılan toplantıya; İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Şehremini Mansur Ağırbaşlı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Reisi Yılmayan Büyükerşen, Aydın Büyükşehir Şehremini Korkunç Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Reisi Osman Gürün, Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş, Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Mesabe Albayrak katıldı.

Toplantının küşat konuşmasını işleyen CHP’li Torun, Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yapıt Dairesi Başkanı Bedrettin Gündeş’in ‘terör örgütü üyeliği’ suçlamasıyla tutuklanmasına ilişkin konuştu. Belediyelerindeki işe alımların mevzuata akla yatkın olduğunu tamlayan Torun, İktidar, rastgele makule engeli çıkarıyor ancak belediyelerimiz kül engelleri halkımızla alay malay aşıyor. Burada başarılı olamadığını gören kuvvet, şimdilerde birlikte baskının dozunu artırmış, artırmaya çalışmış görünüyor. Sazak Büyükşehir Belediyesi’nde tanık olduğumuz kadar ağız ağıza algı operasyonları ile şehremaneti başkanımızı kahretmek istiyorlar. İçişleri Bakanlığı’nda belediyelerimiz üzere özel ünite kurulduğunu biliyoruz, talimatlı müfettişlerin bile gönderildiğini biliyoruz. Çıktı Sayıştay, İçişleri Bakanlığı, müfettişler fiilî eleman gibi oldular. Şurası özellikle iktidara belirtmek istiyoruz; sizin zılgıt çabalarınız üstelik onur suikastlarınız bile bize asla sökmez. Bizde korkup, sinecek belediye başkanı birlikte sizin algı oyununuza yenilecek uray başkanımız da asla yoktur dedi.

‘SOMUT YANLIŞLIK İSPATI VARSA DERHAL GEREĞİ YAPILMALI’

Somut cürüm ispatı söz konusu ise gereğinin yapılmasını üstelik talip Torun, Adli sicil kağıtlarını veren Doğruluk Bakanlığı’dır, ayrımsız kişinin işe girdikten bilahare yanlişlik işleyip işlemediğini takip edecek olanlar bile İçişleri Bakanlığı’dır. Güvenlik soruşturmalarını yürüteç de İçişleri Bakanlığı’dır. değme etkin üzerine konkre suç ispatı varsa derhal gereği yapılmalıdır. Bunu evvelden İstanbul’a, bir nice belediyemize de yaptınız amma tek molekül bulamadınız ve bulamayacaksınız. Nakız böyleyken iktidarın mesul olduğu amal üzerinden şehremaneti başkanlarımızı karalamaya gitmek, gitmekte olan iktidarın acizliğinden eksantrik tıpkısı husus değildir. ‘Teröristlerin başmak numaralarına büyüklüğünde biliyoruz’ deyip, saldırılara engel olamayanlar, bize saldırarak beceriksizliklerini gizleyemez. Belediyelerimiz tek türel teftişten içtinap etmez, yekpare belediyelerimiz şeffaftır. Ancak terör örgütleri ile branş kolalama giren, FETÖ’yü besleyip büyüten PKK ile bile masaya oturan aynı iktidardan de matlup dersimiz yoktur diye niteleyerek konuştu.

‘ATATÜRK’ÜN SÖZLERİNDEN BU KADAR MI RAHATSIZ OLDUNUZ’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ilgili eleştirilere da cevap veren Torun, İzmir Büyükşehir Belediye Reisi’mız, İzmir’in kurtuluşunun 100’üncü sene dönümünde görkemli aynı kutlama töreni hazırladı. Bu coşkuya eş olamayanlar üstelik kutlamalara gölgelemek üzere hangi yapacaklarını şaşırdı. Görüyoruz ki üzerinden tahminî bir ay geçmesine rağmen acıları bibi geçmemiş. Başkanımız karşı sudan sebeplerle 30 yıl eski işlerden muhit 3 ayrı anket izni verdiler. Didiklemek istiyoruz; bu büyüklüğünde mı korkuyorsunuz Atatürk’ün sözlerinden bu büyüklüğünde mı huzursuz oldunuz Bir yol elan söylüyoruz; İngiliz zırhlısıyla ülkeden kaçanların yanındasınız bizim yerimiz ise milli savaşım saflarıdır. Ne yaparsanız yapın, hangi soruşturmayı açarsanız açın; başaramayacaksınız ve hiçbir uray başkanımıza aynı santim köylü girişim attıramayacaksınız dedi.

CHP’li Torun’un konuşmasının arkası sıra derinti, basına vabeste yerine devam etti.Share: