Çoluk Çocuk kentin ciharıyek yanını doyasıya geziyor

Çoluk Çocuk kentin dört bir yanını doyasıya geziyor

Başbuğ Zolan çoluk çocuk ile buluşmaya devam ediyor

DENİZLİ – Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan’ın Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldığı “Büyükşehir’le Geziyorum” ünlü ödüllü proje kaldığı yerden devam ediyor. Denizli’nin tabii ve kültürel değerleri ile Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı yatırımları inceleyen çoluk çocuk Başkan Zolan ile buluşuyor.

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, yaklaşık 2 hafta geçmiş Ankara’bile SELIM Öğür Domestik Yönetimler Başkanlığının düzenlediği “Yerel Yönetimler ve Toyluk Projeleri” yarışmasında Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden “Zihayat Belediye” ödülü almıştı. Komutan Zolan’ın aldığı ödülü “Büyükşehir’le Geziyorum” projesi eskimemiş eğitim bilimi tedris yılında da bitmeme ediyor. Denizli’nin saf ve kültürel değerleri ile Büyükşehir Belediyesi’nin şehre kazandırdığı yatırımları inceleyen çoluk çocuk Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile buluşuyor. Geçtiğimiz sene ilki planlı ve 74 okuldan tahminî 4 bin öğrencinin katıldığı Büyükşehir’le Geziyorum projesi çerçevesinde kent genelinde öğrenim gören lise 11. ve 12. dershane öğrencileri beyaz behişt Pamukkale ve Hierapolis Antika Kenti’ni mülakat ederken, Denizli Teleferik ve Bağbaşı Yaylası’nın mefret manzarası ve doğası ile buluşuyor.

Imtihan stresinden uzaklaşan çoluk çocuk periyot boyu keyifli ahit geçiriyor

Denizli’birlikte vukuf, hars ve sanatın merkezi yerine hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Firez Merkezi’ni birlikte musahabe fail çoluk çocuk buradaki planetaryumda (planet evi) uzayın derinliklerini izleyip, asuman cisimleri üzerine anne bilgiler alıyor. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncularınca hazırlanan “Kortej Sende” adlı oyunu izleyen öğrenciler daha bilahare Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile aynı araya gelerek gelişigüzel dostane edip hatıra fotoğrafı çektiri imkanı buluyor. Çevrim boyu dörtköşe devir nâkil gençler ciddi öğüt ve sınav programından bir nebzede olsa uzaklaşarak ruhsal gerilim atıyor.

Başkan Zolan’dan gençlere sükse dileği

Projeye katılan gençlerle tıpkı araya gelen Başkan Zolan, darülfünun sınavına girecek öğrencilere başarılar diledi, gençlere altın mesabesinde tavsiyelerde bulundu. Sınav stresinin arama edilebilir düzeyde olmasının avantaj getirebileceğini belirten Başkan Zolan, “Öğretmenleriniz, bu konuda sizlere akıllıca anlamda kılavuzluk yapıyor. Büyükşehir’le Geziyorum projemizle, yaşadığınız şehri tanıyıp öğrenmenizi istedik, inşallah hayır olmuştur, sevinçli mesafe geçirmişsinizdir. Yolunuz bariz, aydın olsun. Hepinize terbiye hayatınızda başarılar diliyorum. İnşallah hep mutlu olun” dedi.

Share: