Cümbüş mekanlarının çatışmasında 14 bed adliyeye atıf edildi

Coşku mekanlarının çatışmasında 14 kaknem adliyeye irsal edildi

1 kişinin öldüğü olayın almaç mevzusundan çıktığı tez edildi

30’a andıran kovanın bulunduğu mekandaki çatışma hatırat kamerada

SAKARYA Sakarya’da iki alkollü eğlence mekanı sahipleri ve çalışanları beyninde sâdır 1 kişinin ölümü, 6 kişinin üstelik yaralanması ile neticelenen silahlı çatışmada gözaltına alınan 20 şüpheliden 14’ü adliyeye atıf edildi. Azrail mevzusu sebebi ile çıktığı argüman edilen çatışma sonrasında polis güçleri ekipleri mekanda 30’a andıran kovan buldu.

Fenomen, 17 Mabeyin akşam saat 01.10 sıralarında Adapazarı ilçesi Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan alkollü cümbüş mekanın içerisinde meydana geldi. İddiaya göre, tıpkısı cadde üzerinde kâin iki ayrı canlılık mekanının kapanması sonrasında sahipleri ve çalışanları ortada müşteri mevzusu yüzünden ağız dalaşı yaşandı. Ağız Dalaşı kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. İki tarafın birbiriyle girdiği ve dakikalarca süren silahlı arbede esnasında 21 yaşındaki Ahmet Toykar hayatını kaybederken, M.Ş., C.Y., N.C., B.G., İ.K. ve T.K. isimli 6 dirilik dahi yaralandı.

20 berbat gözaltına alındı

Polis ekipleri iki mekan ve yaralıların kaldırıldıkları hastane çevrelerinde degaje düzenlilik önlemleri aldı. Konuya ilgili açık çaplı inceleme başlatan polis güçleri ekiplerince olaya ilişik 6’sı hastanede tedavi altında kalkmak amacıyla mecmu 20 şüpheliyi gözaltına alındı. Sâdır çatışmada yaralanan ve haklarında denetleme kararı verilen 6 yaralının bile hastanedeki tedavileri sonrası itimat müdürlüğüne götürüleceği öğrenildi. Şüphelilerden 14’ü, emniyetteki tamamlanan işlemleri sonrasında geniş güvenlik önlemleri ile adliyeye gönderme edildi. Çatışmanın yaşandığı mekanda ekipler 30’a andıran kovan bulurken, kavgada kullanıldığı memul 7 tabanca ve 2 tüfekte ele geçirildi.

Dehşet anları kameralara yansımıştı

Olay anı ise mekanın asayiş kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, mekanın içerisinde iki takım ortada yaşanan tartışmanın, yerini biranda silahlı kavgaya bıraktığı anlar kayran aldı. Silahların çekilmesiyle birlikte kalabalığın dağıldığı ve sonrasında çatışmanın dakikalarca sürdüğü anlar görüntülere dakika be dakika yansıdı. Yaralanan aynı kişinin taşındığı ve patırtı takkadak tıpkı kişinin ise tezgahın arkasında ocumak meşbu şekilde saklanması dahi dikkatlerden kaçmadı.

Share: