Cumhur Reisi Erdoğan, Münevver Deneyimsizlik Buluşması’nda konuştu: (3)

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Avrupa’dan Amerika’ya tam toptan güçler, 14 Mayıs seçimini etkilemek, zat istedikleri şekilde yönlendirebilmek için şimdiden ağır ceht harcıyor. Şahsımız aleyhine ölçülü alçakça kampanyalar bunun içindir.” dedi.

Erdoğan, Adnan Menderes Üniversitesi’nde “Aydın Deneyimsizlik Buluşması”nda konuştu.

Suriye’den Irak’ın kuzeyine büyüklüğünde bölen örgütün kandırdığı ve eline zırh tutuşturduğu gençlerin çoğunluğunun 15-20 gözyaşı ortada olduğuna dikkati çeken Erdoğan, “Bu gençlerin eline bu silahları vereceksin ve bu gençler benim Mehmed’imi martir edecek, sen terbiyesizce, sıkılmadan Kandil’in baronlarıyla dirsek dirseğe, alay malay dolaşacaksın.” ifadelerini kullandı.

Gençlerden bu oyunu bozmalarını talip Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bu oyunu fek zamanı geldi. Bu CHP’den bu ülkeye birlikte bu ülkenin insanına üstelik ayrımsız yarar gayrimümkün. Yanındakilerden tek olamaz. Kendi evlatlarını ülkemizin büyük şehirlerinde, mikro dışında umum süt kuzusu gül çağa büyütürken, Anadolu’nun eli nasırlaşmış, mazlum ve bigünah insanlarının çocuklarını ölüme gönderdiler. Gezi olaylarından FETÖ’nün 15 Orak Ayı ihanetine kadar aracısız bağımsızlığımızı, demokrasimizi, milli iradeyi hedef alan saldırılarda maalesef mankurt haline getirdikleri gençlerimizden istifade ettiler. Emperyalistlerin çıkarları için bu ülkenin gençlerini kızgın üzere harcamaktan çekinmeyenlerin oyunlarını kirletmek bile hamdolsun bize kader oldu. Gençler, bundan ahir süreçte bu oyunları bozmaya var mıyız? Azimli mıyız? 14 Mayıs’a büyüklüğünde azimli bire bir şekilde bu süreci işletecek miyiz? Sonuç 20 yılda gençlerimize yaptığımız yatırımların birlikte teröre ve arkasındaki güçlere karşı yürüttüğümüz azimli mücadeleyle bu yabani düzene serencam verdik. Yıldırı örgütlerinden ters gruplara büyüklüğünde gençlerimizin geleceği, umudu, enerjisi üzerinden semiren ne büyüklüğünde habis yapı varsa hepsine dur dedik. Şimdi de yeter, saraka bile karar dahi gelecek da milletindir diye niteleyerek, siz gençlerimizle gelişigüzel Türkiye Yüzyılı destanını yazmaya hazırlanıyoruz.”

“Cali gündemler dar dışı patentli”

“Türkiye’nin seçimleri hiçbir dönemde olmadığı gibi bugün dahi katiyen bizimle ilişik değildir.” diyen Erdoğan, seçimlerin, Türkiye ve milletle alay malay küresel yöntem açısından önemine meni etti.

Erdoğan, “Avrupa’dan Amerika’ya cümle toptan güçler, 14 Mayıs seçimini ilkah etmek, kişi istedikleri şekilde yönlendirebilmek amacıyla şimdiden güç çabalama harcıyor. Şahsımız aleyhine yürütülen alçakça kampanyalar bunun içindir.” dedi.

İfade özgürlüğü kılıfı altında desteklenen Kur’an-ı Kerim’i yakma eylemlerinin gayesinin dahi bu olduğunu tamlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ülkemizle ilişik oluşturulmaya çalışılan emniyetsizlik algısının gerisinde bu kuvve vardır. Turizm sektörümüzü garaz düz sinsi oyunların amacı dahi budur. Seçme arifesinde Türkiye kamuoyunu etkilemeye dönük yekpare bu çabaları birlikte izlem ediyoruz. Muhalefetin ister cumhurbaşkanlığı adaylığımız gerekse Faziletkâr Seçme Kurulumuz üzerinde oluşturmaya çalıştığı yapmacıklı gündemlerin sebebi daraç dışı patentli bu girişimlere bindi olmaktır. Türkiye Yüzyılı’nın şafağının söktüğü çağ kabil ortadayken, 14 Mayıs’ta milli egemenlik düşmanlarına gayet fena hâlde ayrımsız öğüt vermeye hazırlanıyor muyuz? Milli egemenlik düşmanlarına ‘Mösyö erkek’ demeye hazırlanıyor muyuz? Ülkemize ve milletimize krizden, kavgadan, kargaşadan ayrıksı tek vaadi olmayan eski Türkiye heveslilerini esasen sandığa gömeceğiz. Bu toprakların evladı merhum Menderes’i darağacına gönderen faşist hesap, 14 Mayıs’ta bir sefer henüz güneş önünde adisyon verecektir.”

Gençlere inandığını, güvendiğini dile getiren Erdoğan, “14 Mayıs’ta bu işi sizlerle beraber bitireceğimize olan inancım bitmeyen. Yeter, kortej de değişmeyen de ati bile gençlerin.” diye niteleyerek konuştu.

“Milletin sırtından geçinmeyi gaye edinmişler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının peşi sıra gençlerin namına yönelttiği soruları yanıtladı.

“Darbe esnasında tankların arasından kaçan tıpkı sevimli, insanlara ‘Yeter, söz milletin’ diyebilir mi?” sorusu üstüne Erdoğan, “Gelişigüzel şeyden ilk, kâfi, kortej milletindir sözünün yetkisi, hak sahibi olan rahmetlik kardeşimizden helallik almaları gerekir, o benzeri. İki, idama gönderdikleri rahmetlik Menderes, Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Sağlam ile elbet helalleşecekler?” dedi.

“Yeter kortej milletindir, değişmeyen milletindir, ati milletindir’ sözünün birinci evre sahibinin Menderes olduğunu hatırlatan Erdoğan, şunları tabir etti:

“Ondan bu işi tığ devraldık ve süreci tığ bu şekilde yürütüyoruz. Amma bunlarda perde, perde hakeza bir madde yok. ve bunları binalarına asıyorlar. CHP zihniyeti tek antlaşma milli iradeye istinkâf etmek duymamıştır. Buna İnönü de dahildir, ondan bu yana gelen bilcümle bunların genel başkanları de dahildir. Tek antlaşma… Bunlar sonsuz milletin sırtından geçinmeyi kendilerine hedef edinmişlerdir. Benim milletim birlikte bunlara hiçbir devir bu ülkede yönetimi konfirmasyon etmemiştir. 14 Mayıs’ta dahi etmeyecek. ve yeter ki tığ, bu şuurda bire bir gençlikle, ki 6 milyon canlı fikir kullanacak, şu anda 14 Mayıs’a büyüklüğünde çaba edelim, çalışalım. Zaman sadece bizim üye sayımız 11 milyon 500 bin. Gençlerimiz 1 milyon civarında, o bile gözyaşı sebebiyle, oraya takılıyor. Amma bugün bizim yalnız genç üyelerimizin toplamı, bunların tamamını üst üste körfez, bizimkilere ulaşamıyor. Deminden 14 Mayıs’a büyüklüğünde çalışmaya, koşturmaya var mıyız? Taze arkadaşlarımızı şu anda çatısı altında bulunduğumuz Adnan Menderes Üniversitesi’nden iletilmek için çokça gümüşgöz tutacağız. Kuvvetli tutacağız ve inşallah 14 Mayıs’ta bu işin devamını sağlayacağız.”

“Evvel adaylarını açıklasınlar”

“14 Mayıs sonrasında CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekilliğine mi, yoksa umumi başkanlığa mı mösyö bay diyecek?” sorusuna Erdoğan, “Henüz bu 6 zait 1, yani yedili masa adayını belirleyemedi ki… Bizim anca benzeri derdimiz yok. Onlar daha adayını belirleyemedi. Öncelikle adaylarını tıpkı açıklasınlar bakalım. Ama biz, karşımızda ki olursa olsun, Topluluk İttifakı adına çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. İnşallah, 14 Mayıs’ta de şurada filhakika Mart ayının 10’unda Reisicumhur yerine kararnameyi açıklayacağım. Bu kararnameyi afişe etmek yoluyla da çıktı intihap atmosferine gireceğiz.” yanıtını verdi.

Erdoğan, “Katıldığınız bire bir televizyon programında eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın bütün hayallerini gerçekleştirmiş olduğunuzla ilgili benzeri istifham soruldu size. Sizin verdiğiniz ‘Ağlatma bizi’ cevabınız, hepimizi çok duygulandırdı. Hissettiklerinizi bizimle paylaşır mısınız?” sorusu üstüne şunları kaydetti:

“Zaman Hocamızın siyasal mirasına çökmüş olan zatın altılı masada kimlerle beraber olduğunu görüyorsunuz. Esasta o daha elan siyasetin ortamında yokken, ego, Milli Selamet, Refah Partisi oralardan alalım, oraların gençlik kollarında faal çalışan birisiydim. Temel Koca falanca o ahit siyasetin süresince yoktu. ve biz oradan çıktık, İstanbul’üstelik el başkanlığı, partimizin Eşkâl Değişmeyen Yönetim Kurulu üyelikleri, bütün buralarda bulunduk. Erbakan Hocamızın ara sıra hayalleri, idealleri vardı. Bu idealler içerisinde sanayiden tutun ekonomiye, imam dil cambazı okullarına, eğitimdeki konulara ve okullardaki başörtüsü zulmüne alın takındığı tavırlara, hep bunlarla alay malay altyapıda, üstyapıda Türkiye’nin kalkınmasına müteveccih… Mesela Hocamızın yer çok konuşulan şeyi neydi? Motor endüstri, yavaş sanayi… Fakat ona felek olmadı ama bize nasip oldu. Tığ bunların hepsini SELIM Fırka kendisine yaptık mı? Yukarıdan tırnağa yaptık.”

“Temel Mir’in masada meydan almasını anlamakta zorlanıyoruz”

YANLIŞSIZ Fırka’nin altyapı, üstyapı yatırımlarına işaret ederek İstanbul’dan İzmir’e yolu 3 saate düşürdüğünü belirten Erdoğan, “Bunu Bay Eksiksizlik, mösyö bay Kemal aynı İzmir saylav kendisine yapabildi mi? Şurada büyükşehir belediyesi kimde? Onlarda. Büyükşehirde aynı kış mevsiminde, yağmurda ebat arasında. Hep çöp, oyuntu, çamur. Bunları görüyor muyuz? Görüyoruz.” diyerek konuştu.

Erdoğan, “Bu, benim CHP’yi tanımımdır. CHP buyurmak, yararsız, çukur, mil söylemek.” ifadelerini kullanarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Manisa’dan İzmir’e Sabuncubeli Tüneli’ni tığ yaptık. Niçin? Zira biz, olaya Ferhat ile Körpe kadar bakıyorduk. Millet Tatlıca, bizse Ferhat. Millete ulaşacağız. Onun için bu tünelleri, dağları delerek açmamız gerekiyor. ve bunları da tığ yaptık. Ağır Melik Muhik Köprüsü’nden tutun Marmaray Tüneli’ne varıncaya büyüklüğünde. Fatih, karadan kadırgaları yüzdürdü, tığ bile denizin altından Marmaray’ı yaptık. Avrasya’yı, Osmangazi Köprüsü’nü yaptık. Bilcümle bunları hangi amacıyla yaptık? Büyüklerimiz, ecdadımız bu adımları attı ve tığ birlikte onlara müstahak olalım diye niteleyerek. Demincek Erbakan Hocamızın gerçekleştiremediğini eğer tığ gerçekleştirdiysek emretmek ki biz düzensiz sürme noktasında liyakatli olduk. ve bu başarımız bitmeme ediyor. Tığ, Temel Komutan’in maalesef burada, bu masanın etrafında vadi almasını anlamakta zorlanıyoruz. Öz bileceği iştir. Benim milletimde aklıselim sahibi olanlar da doğrusu bunlara müstelzim dersi veriyor. Şu ara dahi kamuoyu araştırmalarında bindelerde dolaşıyorlar. Sizin kadar hakeza şuurlu deneyimsizlik az çok, 14 Mayıs benzeri başka olacak.”

(Sürecek)

Share: