Cumhur Reisi Erdoğan’ın aşındırmak parası duyurusunun arkası sıra restoranlarda akçe ödeyene iskonto hazırlığı başladı

Çalışanlara ödenen aşındırmak bedelinin yemek kartına yüklenme zorunluluğunun kalkacağına yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın paylaştığı gelişme, yeme içme sektöründe umumi itibariyle müspet karşılanırken, ara sıra kısım temsilcileri nakdi ödemenin yiyecek içme dışında kullanılması halinde restoranlar için almaç kaybının yaşanabileceği uyarısında bulunuyor.

MÜŞTERİLER İÇİN YÜZDELIK 7 İNDİRİM HAZIRLIĞI

Bazı restoranlar deneyli namına imdi akçe ödemeyi tercih edecek müşterileri amacıyla yüzdelik 7 indirim hazırlıklarına başladı. Konunun tıpkı başka muhatabı yemek kartı şirketleri ise temkinli. Dünya’dan Merve Yiğitcan’ın haberine bakarak şirketler şu an için konuyla ilgili bire bir mevzuat çıkmadan tıpkı değerlendirme yapmanın akıllıca olmayacağını belirtiyorlar.

“RESTORANLAR MÜŞTERİLERİ İÇİN BİRTAKIM AKSİYONLAR ALMALI”

Kararı değerlendiren Tamam Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, aşındırmak kartı komisyonlarına yönelik kısım olarak uzun aynı süredir mücadele verdiklerini hatırlatırken, bu haliyle kemirmek kartı zorunluluğun kalkacak olmasını memnuniyetle karşıladıklarını dile getirdi. Bundan ahir süreçte, restoranların vaktiyle yemek kartı kullanan ve imdi aşındırmak ücretini akça namına algı müşterileri üzere bazı aksiyonlar alması gerektiğini savundu.

“KAMPANYA BAŞLATACAĞIZ”

Bingöl, cümle sektöre çağrı yaparak, “Kemirmek kartı şirketlerinin vaktiyle uyguladığı yüzde 12 olan alt kurul oranını yüze 7’ye düşürmüştük. Şimdi aşındırmak kartlarının sakil olduğu restoranların birden o yarkurul oranlarında müşterilerine tenzilat yapmaları lazım. Yüzde 7’yi yemek kartı firmasına değil size veriyoruz, diyerek o müşteriyi kaçırmaması lazım. Bununla ilgilendiren benzeri kampanya başlatacağız” ifadelerini kullandı.Share: