CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN CENAZE TÖRENLERİNE KATILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda meydana mevrut patlama sonucu hayatını kaybeden madencilerin cenaze törenlerine katıldı. Erdoğan önce kendisine Makaracı Köyü’nde Rahman Özçelik’in cenaze törenine katıldı. Erdoğan’a, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Keyif Bakanı Fahrettin Eş, SELIM Fırka İzmir Saylav Binali Yıldırım ve Kült İşleri Başkanı Şanlı Erbaş bile zevcelik etti. Erdoğan ve beraberindekiler, acılı aileye başsağlığı diledikten sonradan cenaze namazı kıldı. Rahman Özçelik’in cenaze namazını Kült İşleri Başkanı Yüce Erbaş kıldırdı. Cumhur Reisi Erdoğan, hayatını kaybeden 41 işçiye 24 saat dolmadan ulaşıldığını belirterek, Şu anda musallada bulunan Rahman kardeşimizi Hakka uğurluyoruz. Rabbimize hamdolsun kim kendileri İnşallah şahadet makamına yankılanmak aracılığıyla Rabbimizin sevgili habibine komşu oluyor. Rabbim kaş ve yardımcımız olsun. Rabbime hamd ediyorum. Cemaziyelevvel akşamdan bu yana 24 saati bulmadan neticeye varmış olmamız bizleri bu noktada rahatlattı. Çünkü Soma’de çokça mufassal sürmüştü. Amma burada 24 saati de bulmadan 41 şehidimize ulaştık. Bağımlı yaralılarımız var, onların takipçisiyiz. İnşallah bütün kardeşlerimizin aileleri bizlere mirastır ve bu mirasa bizler büyüklük kendisine cemaat çıkacağız. Icap kerem kendisine, ister bakanlıklar namına hepimizin destekleri olacak, tıpkı de bizim kanuni yerine vermemiz gereken destekleri bile vereceğiz ve emanetlere de eş çıkacağız. dedi.

İkindi namazına müteakiben köy camiinde kılınan cenaze namazının peşi sıra Rahman Özçelik’in cenazesi karye mezarlığında defnedildi.

Erdoğan ve beraberindekiler henüz sonra hayatını kaybeden eroin işçisi Gürdal Serenli’nin, Serenli Mahallesi’ndeki cenaze törenine katıldı. Serenli’nin cenazesi de mahallede kâin ocak mezarlığına defnedildi.

Share: