Cumhuriyetin 99. yılı Iğdır’da coşkuyla kutlandı

Iğdır’da 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramının 99’uncu yılı büyük aynı coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyet Altını Bayramı töreni Il makamında Vali/Şehremaneti Başkan Vekili H. Engin Sarıibrahim’in tebrikleri kabulüyle başladı.

Tören daha sonraları Zübeyde Karı Bulvarında devam etti. Ilbay/Uray Komutan Vekili H. Engin Sarıibrahim, merasim alanını dolaşarak öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Teşrinievvel mesajı okundu. Daha sonra Ilbay/Uray Başkan Vekili H. Açık Deniz Sarıibrahim, benzeri istişare yaptı. Vali Sarıibrahim, merasim alanını selamladıktan sonra, “Milletimizi ve devletimizin bu en balaban gününde Iğdır’ımızın caddelerinde, sokaklarında kadınıyla erkeğiyle genci ile yaşlısıyla bizlere ayrımsız araya getiren Cumhuriyetimizin 99. yüzyıl dönemi kutlu olsun, sonsuz olsun, sürgit yaşa. Cumhuriyet Altını hepimizi benzeri araya getiren tarihimizin sunma balaban kararıdır. 99 sene ilk bu topraklarda yaşayanların yedi düvele cebin beraberinde cebin savaşım ettiği bu arada kişi kararıdır “dedi.

Cumhuriyet Altını Bayramı etkinlikleri henüz sonra öğrencilerin şiir okuması ile devam etti. Etkinlikte Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğün düzenlediği gösterici ve kâtiplik yarışmasında dereceye giren öğrencilere Ilbay Sarıibrahim, hediyelerini verdi. Cumhuriyet Altını Bayramı töreni, folklor gösterisi, resmigeçit töreni ile sona erdi. – IĞDIR

Share: