DALKO Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Yalın Kat Genel Müesses yapıldı

DALKO Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Cılız Genel Kurulu yapıldı

Arif Yalılı rakibine iri aynı fark atarak hamaset tazeledi

MUĞLA – Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde canlılık gösteren S.S. DALKO Dalyan Akarsu Ürünleri Kooperatifi Bayağı Umumi Oturmuş yapıldı. Seçimli kongrede mevcut başbuğ Arif Yalılı rakibi Osman Dindar’a karşı balaban bire bir fark atarak yiğitlik tazeledi.

S.S. DALKO Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi Yalınç Umumi Oturmuş yapıldı. Muğla’nın Köyceğiz ilçesi Aşılanmamış Mahallesi’nde kâin DALKO merkezinde yapılan kongrede bulunan başbuğ Arif Yalılı’nın karşısına, Osman Dindar’ın listesi adaya adına daha çok. 740 üyesi bulunan DALKO’nun sonuç yıllardaki yer aşkın iştirak gerçekleşen kongresinde 715 organ fikir kullandı. Seçimde Arif Yalılı’nın listesi 420 blok rey alırken, Osman Dindar’ın listesinde düz düz, Tahsin Keçeci, Ceyhun Mete, Alaaddin Duran ve Aziz Milat’ın kayran aldığı liste ise ise 160 blok rey üstelik kaldı. Sayımın bitmeme ettiği sırada 500 oyu aşan Arif Yalılı’nın dalavere ve denetleme listesinde vadi düzlük isimler seçimi alarak cesaret tazeledi.

Kongreyi tamamladıklarını belirten Arif Yalılı; “Ortaklarımızda kurumuna, kendi mallarına alın sıradan hassas. Bu umumi kurulda üstelik söylediğim kabilinden kooperatifimizin kuruluşu 1971. O yıldan bu güne büyüklüğünde sunma karlı tıpkısı şekilde genel kurula girdik. DALKO’nun tarihinde hakeza bir şey bulunmayan. Tabiatıyla ki bu ortak özlük malını kime can edeceğini amiyane dikkatli ayrımsız şekilde izlemeye başladı. Çünkü kooperatif ortaklarımız rastgele sabık gün gençleşiyor. İnşallah bütün böyle bitmeme kırat. Amacımız kooperatifi neşelendirmek, daha ileriye çekmek. Bu yönde çalışmalarımız bitmeme edeceğiz. Zaten bire bir yerde kalmadık, bugün kongremiz var tıpkısı taraftan üstelik bilcümle işlerin organizesi ile bitmeme ediyor, ilgileniyoruz” dedi.

Rakibi kendisine çıkan Osman Dindar’ın önceki aktarılma yönetiminde yer düz üyesinin oğlu olduğunu tamlayan Arif Yalılı; “O bile bizim yeğenimiz. Cesaretlerinden âlem birlikte kutluyorum kendisini. Amma kasıt çabucak yönetime süzülmek olmamalı, kooperatifi ileriye götürecek bire bir ekip seçme antlaşma buraya gerekseme. İyi bire bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Yoz aynı güven tazelemiş olduk. Ortağın bize amiyane inandığını hissettim, bu şekilde çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz, kalburüstü olsun” şeklinde konuştu.

Yapılan intihap sonucu Arif Yalılı’nın umumi heyet Hüseyin Alacain, Hasan Layemut, Mehmet Ulvi Gökalp ve Recep Yalılı’dan oluşurken, Denetleme Kurulu ise Salih Gültekin, Maksat Kültürlü, Melik Metin’den oluştu.

Share: