Değirmenönü’nün çehresi değişiyor

Sebep Belediyesi aracılığıyla Değirmenönü Mahallesi’nde yapımı tamamlanan ‘Şehit Erdoğan Özkılıç Parkı’ planlı törenle hizmete açıldı. Açım töreninde konuşan Yıldırım Şehremini Oktay Yılmaz, “Martir Erdoğan Özkılıç Parkı’nın çocuklarımızın milli ayrımsız bilinçle yetişmesine katkı sağlamasını ve ilçemize şiddetli olmasını diliyorum” dedi.

Vatandaşlara konforlu benzeri yaşam sunabilmek üzere çokça balaban hizmetleri ilçeye kazandıran Saika Belediyesi’nin Değirmenönü Mahallesi’nde hayata geçirdiği ‘Martir Erdoğan Özkılıç Parkı’nın açım törenine Saika Belediye Başkanı Oktay Yılmaz’ın birlikte Yıldırım İlçe Kaymakamı Gaybubet Musannif, Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Fethi Talih, SELIM Öğür Bursa Umumi Heyet Üyesi Fuat Alpaslan, DOĞRU Fırka Yıldırım İlçe Başkanı Şanlı Erbay, MHP İl Başbuğ Yardımcısı Beşir Bahir, Vakıflar Nahiye Müdürü Haluk Nasip, Saika Muhtarlar Derneği Başkanı Muhsin Müteyakkız, Yıldırım Kent Konseyi Başkanı Mehmet Akif Bingöl, belediye divan üyeleri, Şehit Erdoğan Özkılıç’ın yakınları, mahalle sakinleri ve kollar katıldı.

Yıldırım’bile değme mahalleye karşılık hizmet kabartmak amacıyla gayretle çalıştıklarını vurgulayan Sebep Belediye Reisi Oktay Yılmaz, “İlçenin yeşil kimliğine kavuşması amacıyla ilçeye yeni parklar, yeşil alanlar, mesire bölgeleri ve içtimai donatı alanları kazandırmaya önem veriyoruz. Çocuklarımızın güvenle baziçe oynayabileceği, büyüklerimizin dinlenip nefes alabileceği mahalle parklarını ilçemize kazandırıyoruz. Zaman hizmete açtığımız Martir Erdoğan Özkılıç Parkı ile bölgenin yüce aynı ihtiyacını karşılamış olacağız. 2 bin 948 metrekarelik benzeri düzlük eş parkın bin 305 metrekaresi yeşil alandan oluşmakta. Tekrar parkımızın zarfında basket sahası, yürüyüş yolu, spor alanı, çocuk oyun alanı ve istirahat alanı mevcut. Hemşehrilerimizin keyifli vakit geçireceği parkın bizim üzere ayrımlı tıpkı anlamı üstelik var. Martir Erdoğan Özkılıç Parkı ile şehitlerimizin adını yaşatacağız. 25 yıl geçmiş Elazığ’de yıldırı örgütü mensupları ile girilen silahlı çatışmada şehit sakıt Açıkgöz Komando Erdoğan Özkılıç’ın muazzez hatırasına topluluk çıkıp hatırasını parkımızda keyiflendirmek istedik. Başta Martir Erdoğan Özkılıç kalkışmak için, vatan amacıyla canlarını irtical feda eden cümle kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. ‘Martir Erdoğan Özkılıç Parkı’nın Değirmenönü Mahallesi’ne ve ilçemize alımlı çalımlı olmasını diliyorum. İnşallah çocuklarımız bu parkta neşe ve bahtiyarlık içre baziçe oynarlar” dedi.

Yeşil transformasyon

İlçenin çehresini değiştirecek projelerle cemaat olduğu ‘yeşil alanları 1,5 milyon metrekare arttırma’ hedefine üstelik güvenli adımlarla yürüdüklerinin altını çizen Başbuğ Oktay Yılmaz, “Sebep’ın yeşile açılan kapısı Balaban Mesire Alanı’nı ve Büyükşehir Belediyemiz marifetiyle Mangır Bera Kent Parkı’nı hizmete açtık. Gökdere Kavim Bahçesi’nde çalışmalar kamu hızıyla bitmeme ediyor. Büyük mesire alanlarının birlikte, geride bıraktığımız 3 yılda çocuklarımızın güvenle baziçe oynayabileceği, büyüklerimizin dinlenip zaman alabileceği 18 kullanılmamış parkı ilçemize kazandırırken, 32 parkımızı birlikte sil baştan yeniledik. 3 parkımızda de icraat devam ediyor. Sunu andıran zamanda onları dahi bitirip hizmete açacağız. İnşallah devam eden işlerimiz da tamamlandığında hep üstelik 1,5 milyon metrekare yeşil alanı ilçemize kazandırmış olacağız” diye niteleyerek konuştu.

Değirmenönü Saika’ın parlayan yüzü olacak

Değirmenönü Mahallesi’nde geçtiğimiz sene yapılan bayındırlık uygulaması ile birlikte bölgede binlerce hak sahibine yeni tapularını dağıttıklarını söyleyen Başbuğ Oktay Yılmayan, “Şu anda de gerçekleştirilen kentsel transformasyon ile gelişigüzel bölgede bakir yeni binalar yükselmeye başladı. Bizler elden depreme çelimsiz binaları yıkıp namına yenilerini kazandırmakla kalmıyoruz. Tıpkı zamanda çocuklarımız, kadınlarımız ve büyüklerimiz üzere sosyal yaşam alanları kazandırıyoruz. Açılışını gerçekleştirdiğimiz Martir Erdoğan Özkılıç Parkı bu bağlamda bölgedeki binaları yenilerken kazandırdığımız tıpkı sosyal hayat alanı. Yine bu havza de Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımız ile alay malay yaptığımız Karapınar Gençlik Merkezi hem Karapınar’a hem üstelik Değirmenönü Mahallesi’ne hizmet fail mefret bire bir dalan oldu. Pazartesi gününden itibaren 5 dalda çocuklarımız burada spor yapmaya başlayacak. Saika’a takkadak parklar ve sosyal yaşam alanları değil ayrıca kentin ulaşımına üstelik alternatif güzergah oluşturacak icraat gerçekleştiriyoruz. İnşallah bu bölgede yapacağımız enfrastrüktür çalışmaları ile Ankara yoluna alternatif bir güzergah geliştirmiş olacağız. Tarz Cami’nin birlikte yaptığımız anaokulumuz bölgedeki çocuklara hizmet edecek şanlı aynı dideban olacak. Akabinde yapacağımız ilişki alanı, park yeri ve yeni erişim odaklarının oluşması ile alay malay Değirmenönü mahallesini türe ettiği değeri vermiş olacağız” dedi.

Bölgeye nokta atışı bakım

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Baht, “Martir Erdoğan Özkılıç kardeşimizi rahmetle anıyorum. Mekanı behişt olsun. Uğruna öldüğü vatanda ismini yaşatma mücadelesi veren arkadaşlarıma teşekkürname ediyorum. Oktay Başkanımız çalışmalarıyla ilçe sakinlerinin takdirini topluyor. Saika fena hâlde tıpkısı kent. Şehri hem ümran hem da canlandırma eden pir hizmetleriyle Sebep’ı geleceğe taşıyan Yıldırım Şehremaneti Başkanımız Oktay Yılmaz’ı tebrik kartı ediyorum” dedi. Martir Erdoğan Özkılıç Parkı’nın ilçemize kazanılması noktasında hız gösteren Belediye Başkanımız Oktay Yılmaz’ı ve ekibini tebrik kartı ediyorum. Parkımıza Erdoğan Özkılıç şehidimizin isminin verilmesi bu parka çok daha fazla değer katıyor. Erdoğan Özkılıç şehidimizin gözetiminde bu topraklar üzere canını feda eden tam şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Onlar sayesinde bizler bugün şen yaşıyoruz. Bu garip hizmetleri onlar sayesinde bu sunturlu ülkemize, ilçemize kazandırıyoruz. Bölgeyi haddinden fazla gür alim ve nokta atışı hizmetler götüren Yıldırım Şehremaneti Başkanımız Oktay Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Antrparantez yurt için canını feda eden şehidimizin hatırasını bu parkla yaşattığı amacıyla başkanımızı kutlama ediyorum” sözlerini aktardı. Şehit Erdoğan Özkılıç’ın kardeşi Dursun Ulu Özkılıç, “Bu domuzuna parkta, martir abimin isminin yaşatılması bizim için balaban bahtiyarlık. Muazzez şehitlerimizin isimlerinin yaşatılmasını sağlayan başta Yıldırım Uray Başkanımız Oktay Yılmaz doğmak üzere parkın yapımına ulama sağlayıcı herkesten Tanrı razı olsun. Hep şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum ve Değirmenönü Mahallesi Şehit Erdoğan Özkılıç Parkı’nın ilçemize balkı olmasını talep ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların peşi sıra gerçekleştirilen kurdele kesimi ve yakarış ile Şehit Erdoğan Özkılıç Parkı hizmete açıldı. – BURSAShare: