Denizli, betik fuarına akın ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi 5. Tezkere Fuarı, hafta sonu Türkiye’nin genişlik başarılı yazarları ile on binlerce kitapseveri ağırladı. Fena Hâlde havayı fırsat bilici Denizlililer fuara atak ederken, yazarlarla fotoğraf çektirip imza ahzetmek isteyen kitapseverler mufassal kuyruklar oluşturdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu sene 5’ncisini düzenlediği katılımcılarıyla Ege’nin yeryüzü iri tezkere fuarı hafta sonu Türkiye’nin bildirme muvaffakiyetli yazarlarını ağırladı. Türkiye’nin yeryüzü adlı yazarlarıyla buluşmak için hafta sonu on binlerce vatandaş fuara akış etti, yazarlarla fotoğraf çektirip imza kabul etmek isteyen kitapseverler ise mufassal kuyruklar oluşturdu. Fuarda kitapseverleri serbest bırakmayan Komutan Zolan, yazarlarla mülaki hemşehrilerinin heyecan ve mutluluğunu paylaştı. Bir süre fuarı gezerek vatandaşlarla sohbet yazar hatıra fotoğrafı çektiren Başbuğ Zolan, yazarlarla kardeşçe etti. Üdeba organizasyonun güzelliği ve Denizlililerin fuara ciddi ilgisinden periferi haddinden fazla bahtiyar olduklarını belirterek böyle ayrımsız organizasyonu gerçekleştirdikleri amacıyla Komutan Zolan’a teşekkür etti.

Komutan Zolan: “Durumunda ve akla yatkın ayrımsız gelişim yapmışız”

Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, Denizlililerin fuara aheste bağ göstermesinden ufuk bahtiyar olduklarını söyledi. 8 yıl ilk fuarı başlatmakla durumunda ve makul tıpkısı hareket yaptıklarını kaydeden Başbuğ Zolan, “2 almanak pandemi arasından sonradan fuarımıza gine başladık. İnsanlar kitabın kokusunu özlemiş. Denizli’miz eğitime çok ehemmiyet veren benzeri site. Gençlerimiz, çocuklarımız, rastgele yaştan insanımız akın akın fuara geliyor. Böyle ilgi görmesinden dolayı çok mutluyuz” diye konuştu. Mutat belediyecilik faaliyetlerinin yanında yetişek ve hars faaliyetlerini üstelik gerçekleştirdiklerini anlatan Başbuğ Zolan, “Değerlerimize eş çıkmak ve geleceğimizi inşa etmek üzere eğitime en üst seviyede bindi olmamız gerekiyor. Bu fuarda bu zihniyet, bu göz var” dedi. – DENİZLİ

Share: