Denizli Merkezefendi’de Yabancı Komütatör ve Halk Sanatları Ağırşak Kayıtları Başladı

Denizli Merkezefendi Belediyesi yoluyla verilecek olan on değişik branştaki kurs kayıtları başladı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizin kültüre, sanata ve eğitime ilgisi haddinden fazla faziletkâr. Bizler dahi bu doğrultuda icraat gerçekleştiriyor, birçok alanda kurs açıyoruz” açıklamasını yaptı.

Denizli Merkezefendi Belediyesi, talepler doğrultusunda ilçenin bir nice mahallesinde vatandaşa ücretsiz kurs imkanı sunacak. Merkezefendi Belediyesi eliyle enjeksiyon oyası, örgü, suret, terzilik, desise, kıraat ve barı, kaneviçe, lif kırma, ulama, A1 ve A2 İngilizce gelmek için mecmu on branşta terbiye verilecek.

El sanatları kursları Karahasanlı ve Gerzele Ağırşak Merkezleri, Muratdede, Sevindik, Gümüşçay, Sümer ve Merkezefendi Eş Bala Hayat Merkezleri ile Merkezefendi Firez Merkezi’nde verilecek.

İngilizce kursları ise Muratdede Kadın Yavru Dirim Merkezi, Karahasanlı Ağırşak Merkezi ve Dalan Kütüphane’dahi; kıraat ve çit kursları Merkezefendi ve Muratdede Avrat Yavru Hayat Merkezleri’nde verilecek. A1 ve A2 seviyesindeki İngilizce kursuna Merkezefendi sınırları ortamında ikamet eden 10 yaş ve gövde vatandaşlar başvurabilecek. Başvurular kurs merkezlerinden yapılacak.

Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan açılacak kurslara ilişik, “İlçemizin kültüre, sanata ve eğitime ilgisi çok efdal. Bizler dahi bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştiriyor, birçok alanda kurs açıyoruz” dedi.

Share: