Denizli spor: Sea to Sky şampiyonu Güney Afrikalı Matthew Green

Tümsekli’de bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Sea to Sky Arsıulusal Enduro Motosiklet Şampiyonası’nı 7 saat 19 dakika 50 saniyelik derecesiyle Cenup Afrikalı yarışçı Matthew Green böke adına tamamladı Green ödülünü Tümsekli Kaymakamı Hüseyin Çam’ın elinden aldı

Dünyanın sunu aşina ötede spor organizasyonlarından biri olan “Sea to Sky” Denizden Gökyüzüne Enduro Yarışları Olympos Dağı etabının arkası sıra sona erdi.

Kemer Belediyesi sponsorluğunda Kemer Enduro Motor Kulübü marifetiyle birleştirme edilen yarışmada keder etabının ardından Tahtalı Dağı’nın zirvesinde dürü töreni düzenledi.

Düzenlenen törene Tümsekli Kaymakamı Hüseyin Çam, Tümsekli Belediyesi Komutan vekili Recep Yılmayan, Antalya Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Başmuallim vekili Buğrahan Bozkurt, Kemer İlçe Açıkgöz Komutanı Binbaşı Ramazan Ergel, Kemer İlçe Güven Müdürü Harun Mere ve haddinden fazla sayıda yerli ve yabancı tatilci katıldı.

Olympos dağı etabının dakikasında peşi sıra kurulan kupa töreni alanında yarışmada 7 saat 23 an 55 saniyelik derecesi ile 3’üncü olan Çek Cumhuriyeti’nden David Cyprian’a ödülünü Antalya Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Başmuallim vekili Buğrahan Bozkurt verdi.

Yarışmayı, 7 saat 20 dakika 38 saniyelik dereceyle tamamlayarak 2’inci namına mütemmim İngiliz sportmen Graham Jarvis’e kupasını Kemer Belediyesi Başbuğ vekili Recep Yılmaz, 7 saat 19 zaman 50 saniyelik derecesiyle yarışmanın şampiyonu olan Güney Afrikalı müsabık Matthew Green’e ise kupasını Tümsekli Kaymakamı Hüseyin Çam verdi.

Burada bire bir açıklama fail Tümsekli Belediyesi Başkan vekili Recep Yılmayan, yarışmanın Tümsekli için önemine işaret ederek, “Öncelikle sizlere yarışmaya bindi veren Kemer Şehremaneti Başkanımız Sayın Necati Topaloğlu’nun selamlarını iletiyorum. Tümsekli turizmine şişman katkısı olan bu etkinliğe iş veren Kemer Enduro Motor Kulübü Başkanı ve Sedir üyemiz Koçak Özdemir ve Tümsekli Belediyemiz çalışanı Ömer Nizam’a teşekkür ediyoruz. Yarışmaya katılan kül sporcuları kutluyor, dereceye giren sporcuları kutlama ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi. – ANTALYA

Share: