Denizli’de, Şebnem Şirin’i öldüren sanığa müebbet kodes cezası

Denizli’de, 25 yaşındaki azık mühendisi Çiy Latifçe’i boğazından bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan sanık, müebbet mahbes cezasına çarptırıldı.

Denizli 3. Yoğun Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşmasına mevkuf sanık Furkan Zıbıncı (26), Antalya S Tipi Sınırlı Ceza İnfaz Kurumundan Gürültülü ve Görüntü Enformatik Sistemi üzerinden katıldı.

Ölen Şebnem Leziz’in babası Halil Tatlıca, annesi Ülker Tokat ve taraf avukatları ise salonda amade bulundu.

Baba Matrak, çıkacak tek kararın kızlarını kafasız getirmeyeceğini belirterek, “Mahkemenin alacağı karar bizim için vakit kaybetmeden avuntu olacak. Tığ kızımızdan tek bu kadar ayrı kalmamıştık. Acıların bildirme büyüğünü yaşıyoruz. İnsan bunu rüyasında birlikte ahzetmek istemez ama biz bu kabusu ölene kadar yaşayacağız.” dedi.

Anne Pervin Tokat ise kızına dünyanın kötülüklerini yeteri kadar anlatmadığı için nadim olduğunu söyledi.

Sanık Zıbıncı dahi savunmasında pişman olduğunu, olayı kasten yapmadığını söyleyerek cezasında iskonto arzu etti.

Taraf avukatlarını da dinleyen murafaa heyeti, sanık Furkan Zıbıncı’ya “bilerek cani” suçundan müebbet mapus cezası verdi.

Anne cezayı bir iki buldu

Anne Ülker Tokat, duruşmanın arkası sıra gazetecilere, sanığın cinayeti canavarcasına hisle ve taammüden işlediğini belirterek sunulan cezayı beş altı bulduğunu, ağırlaştırılmış müebbet beklediklerini söyledi.

Tokat, “10 yıl olsa birlikte beklerim amma onun ağırlaştırılmış müebbet cezaevi cezası aldığı haset ortada olmaksızın ölmeyeceğim.” dedi.

Olay

Pamukkale ilçesinde, 27 Ilk Teşrin 2021’de, 25 yaşındaki besin mühendisi Şebnem Matrak, tıpkı dairede bıçaklanarak öldürülmüş kendisine bulunmuştu.

Olayın arkası sıra tutuklanan Furkan Zıbıncı, evvel ifadesinde kendisinden hasrolunmak isteyen kız arkadaşını öldürdüğünü itiraf etmiş, duruşmada ise Hoş’in namına bıçakla saldırdığını öne sürmüş, yere düştükten sonrasını hatırlamadığını tez etmişti.???????

Davada esas hakkındaki mütalaasını açıklanan Cumhuriyet savcısı, sanığın “tasarlayarak ve canavarca hisle çivilemek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.Share: