Denizli’de, Şebnem Şirin’in Katiline Müebbet Mahbes Cezası Verildi

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, 25 yaşındaki Şebnem Leziz’i öldürmekle suçlanan Furkan Zıbıncı’nın yargılandığı davanın beşinci duruşması Denizli 3. Vahim Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Zıbıncı, “kasten ve canavarcasına hisle mıhlamak” suçlamasıyla müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesinde, 27 Teşrinievvel 2021 tarihinde azık mühendisi Çiy Leziz’in, Furkan Zıbıncı eliyle öldürülmesine ilgilendiren davanın beşinci duruşması, Denizli 3. Okkalı Ceza Mahkemesi’nde bugün yapıldı.

Duruşmaya; CHP Genel Komutan Yardımcısı Gülizar Biçer Kişmiri ve kadın örgütleri katıldı. Duruşmayı, Çiy Hoş’in annesi Pervin Tokat ve babası Halil Leziz bile izledi. Duruşmada mahkeme heyeti sanığın “kasten ve canavarcasına hisle vurmak” suçundan müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

“BEN KIZIMIN YANINA NASIL GİDECEĞİM?”

Duruşmada sunulan kararın peşi sıra Çiy Leziz’in ailesi gözyaşlarını tutamadı. Çiy Şirin’in annesi Ülker Tokat, “Ego kızımın yanına pekâlâ gideceğim şimdi?” diyerek ayaklanma etti. Duruşmanın peşi sıra adliye bahçesinde avukat Mustafa Pelek ve temel Pervin Tokat arasında yaşanan diyalogda Avukat Pelek davayı tıpkı dal mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.

“SONUNA BÜYÜKLÜĞÜNDE DİRENECEĞİM”

Ana Ülker Tokat, “Türk adaletinin insaflı hakimleri, savcıları bu karardan eninde sonunda vazgeçip, ağırlaştırılmış müebbeti kategorik verecekler. Ego 3 kamer elan 5 ay henüz uykusuz kalırım, vicdanımla acılarımla evimde 3 kamer elan ‘Şebnemim’ diye niteleyerek ağlarım. Onun ağırlaştırılmış müebbeti aldığı haset görmeden ölmeyeceğim. Bittim ben, ayrımsız haftadır komadayım. Dayanacak gücüm kalmadı. ‘Biraz sonradan benle o kız…’ diye niteleyerek kademe yazıp tasarlamış. Kızım amacıyla, Çiy’in adaleti amacıyla sonuna kadar takipçisiyim, sonuna kadar direneceğim, dayanacağım. Benim kızım çokça güçlüydü, ego dahi Şebnem’in annesi olarak meze veriyorum, sonuna büyüklüğünde takipçisiyim” dedi.

“MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Sorun avukatlarından Mustafa Pelek ise konuyla ilgilendiren şunları söyledi:

“Bu ayrımsız proses. Bura ayrımsız domestik mahkeme. Bunun bire bir üstü istinaf, istinaf yetmedi Yargıtay. Bu akıbet sözü Yargıtay söyleyecek, bu akıbet sözü Yargıtay söyleyeceğine bakarak tek özdek bitmiş değil. Onun için moralimizi bozmayacağız. Bunun canavarcasına hisle bilerek olduğunu anlatacağız herkese. Bu tıpkısı tasarlamadır. İntihar notu apaçık. Tasarlama yaptığı müddet, attığı niyet mahsus. O eylemi gerçekleştirdiği saat muhtemelen. Henüz önceleri üstelik ‘öldürürüm’ şeklindeki tehditleri var. Zımnında ayrımsız fırsatını bulduğunda, bu planladığı tasarladığı fiili gerçekleştirmeyi kollamış. O anda birlikte bu işi gerçekleştirmiş. Yargıtay o karara imza atıncaya kadar tek moralimizi bozmayalım, mücadelemize bitmeme edeceğiz.”Share: