Depremde evleri yıkılan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı: “Evler patır patır döküldü”

Depremde evleri yıkılan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı: “Evler patır patır döküldü”

MALATYA – Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ila 7.6 büyüklüklerindeki depremde evleri yıkılan vatandaşlar o anları anlattı. Depremde yıkılan benzeri apartmanda 6 kişinin hayatını kaybettiğini tamlayan Sinan Güç, ikinci depremde evlerin patır patır döküldüğünü söyledi.

Model üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ila Elbistan ilçeleri olan ve 11 ilde yıkımlara illet olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Yeşilyurt kaza merkezinde nazik hasara sebep oldu.

Özellikle Yeşilyurt’un tarihi ve turisttik bölgelerinin başında gelen Gündüzbey Mahallesi’nde yapıların yüzdelik 70’i hasar gördü.

İkinci depremin Yeşilyurt’ta iri ayrımsız yıkıma hastalık olduğunu kaydeden Burhan Tınlamalı, “İkinci depremde habbe altında olan dükkandaydık. Deprem bitti diye niteleyerek düşündük ikinci yer sarsıntısı felaketti. Yapı üstümüze üstümüze geldi. Bilahare çevredeki yapılar yıkıldı. Geceki meydana gelen depremde devir meydana mevrut depremde daha felaketti. Kanalın alt yanı yoğun gitti. Dip tarafta beş altı sağla karı var tıpkısı çoğu yıkılacak. Gündüzbey dolu yok olacak” dedi.

Depremlerde girintisiz çıkıntısız bir apartmanda 6 kişinin hayatını kaybettiğini nâkil Sinan Çetince,” Birinci depremden bilahare Gündüzbey’e geldik komşularımızla görüştük inanılmaz benzeri kar yağmaya başlamıştı. Evlerimizde boya çatlığı dışında bir molekül yoktu. İkinci depremde evler patır patır döküldü. Burada çöken 5 eğik binanın altında aracım kaldı yolda kaldık ayakkabım bulunmayan bir özdek bulunmayan. Aracımı enkazı altında çıkarmaya geldiğimde burada tıpkısı apartmanda 6 kişinin öldüğünü söylediler. Yeşilyurt, Gündüzbey Malatya’nın sunma iyicene bölgelerinden ikinci yer sarsıntısı burada o büyüklüğünde ateş yaşandı kim az daha evlerin yüzde 70’ine yakını beis gördü kullanılmaz durumda” diye niteleyerek konuştu.

Share: